Anasayfa » Medya Haberleri » Dolar direnç sınırını aştı, yükselişi devam ediyor

Dolar direnç sınırını aştı, yükselişi devam ediyor

Dolar direnç sınırını aştı, yükselişi devam ediyor

Yeni güne 6.08'den başlayan dolar/TL, koronavirüs endişesi ve Suriye'den gelen operasyon haberleriyle direnç sınırı olarak görülen 6.10'un üzerini test etti.

Tarih :
Dolar direnç sınırını aştı, yükselişi devam ediyor
Dün Merkez Bankası faiz kararı açıklanmadan hemen önce 6,0555 seviyelerinde hareket eden dolar/TL, kararın açıklanmasının ardından ilk tepki olarak 6,08 TL seviyelerini test etmişti. Kur bugün akşam saatlerinde 6,1040 seviyesine kadar yükseldi. Euro/TL ise 6,59 seviyesinde işlem görüyor.

YÜKSELİŞ SÜRÜYOR

Dolar/TL yeni güne de 6.0843'ten başladı. Yükselişini bugüne de taşıyan dolar 6.09 lirayı gördü.Koronavirüs nedeniyle büyüme endişelerinin artmasıyla güvenli liman olarak görülen altının onsu spot piyasada 1615 doları geçerken, dolar endeksi de 99 üzerine çıktı. Risk iştahının azalmasıyla gelişmekte olan ülke kurları değer kaybederken, Suriye'nin İdlib şehrinden yoğun çatışma haberleriyle dolar/TL öğleden sonra 6.10 üzerini gördü.


'DOLARDA 6,10 DİRENÇ OLARAK ÖNE ÇIKIYOR'

Analistler, bugün yurt içinde ve Euro Bölgesi'nde tüketici güven endeksi başta olmak üzere veri gündemi ile Suriye'ye ilişkin gelişmelerin takip edileceğini bildirdi. Teknik açıdan dolar/TL için 6,00 seviyesinin destek konumunda bulunduğunu ifade eden analistler, 6,10 seviyesinin direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

 

Kaynak : Anadolu Ajansı
Alacaklar için zaman aşımına dikkat!
Dünyaca ünlü oyunda Türkiye detayı!
ŞOK 11 Temmuz aktüel kataloğu sürprizlerle geldi!
Ayasofya Camisi 'çekim merkezi' oldu
Yolculuk yapan aile sistemde pozitif gözüktü! 12 kişi ev karantinasında
İletişim Başkanlığı'ndan '15 Temmuz Mehteri'
TÜİK açıkladı: % 36 zam geldi
Bakan Albayrak sürpriz için 17 Temmuz'u işaret etti

Benzer Haberler