60 yıllık kamu personel kurumu resmen devredildi!

60 yıllık kamu personel kurumu resmen devredildi!

60 yıllık kamu personel kurumu resmen devredildi!

Tarih :
60 yıllık kamu personel kurumu resmen devredildi!

DPB'nin görevleri, Çalışma Genel Müdürlüğüne devredildi

Devlet Personel Başkanlığının kapatılması sonrası görevleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Çalışma Genel Müdürlüğüne devredildi!

Bilindiği üzere, 09 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Devlet Personel Başkanlığı kapatılmış, kanunda yapılan düzenleme ile mevcut görevlerin devamı için 2019 yılının Temmuz ayına kadar mülga Başkanlık görevine devam etmişti.

1960 YILINDA KURULMUŞTU

Devlet Personel Başkanlığı, 17 Aralık 1960 tarihinde 160 sayılı Kanunla "Devlet Personel Dairesi" olarak kurulan ve 8 Haziran 1984 tarih ve 217 sayılı KHK ile yeniden düzenlenmesiyle şimdiki adını alarak Başbakanlığa bağlı olarak yeniden kurulan genel bütçeli bir kurumdur. 8 Temmuz 2011 tarih ve 27988 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan tezkere ile de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlanmıştır.

BAKANLIK YAZI GÖNDERDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından bakanlıklara ve diğer ilgili kurumlara gönderilen yazıda; 2019 yılı Temmuz ayından bugüne gelinen süreçte mülga Devlet Personel Başkanlığının Bakanlığa devir işlemlerinin tamamlandığı ifade edilmiştir.

Bu kapsamda, kamu kurumlarının Devlet Personel Başkanlığının kapatılmadan önceki yürüttüğü hizmetlerle ilgili olarak yapacakları yazışmalarda ve diğer işlemlerde muhatap olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Çalışma Genel Müdürlüğünü dikkate almaları gerekmektedir.

Kaynak : Memurlar.Net

Benzer Haberler