Anasayfa » Medya Haberleri » Aynı helikoptere binmemek için anlaşma yapmış

Aynı helikoptere binmemek için anlaşma yapmış

Aynı helikoptere binmemek için anlaşma yapmış

Aynı helikoptere binmemek için anlaşma yapmış

Tarih :
Aynı helikoptere binmemek için anlaşma yapmış

NBA efsanelerinden Kobe Bryant ile kızı Gianna Bryant’ın içinde bulunduğu helikopter pazar günü Los Angeles’ın batısındaki Calabasas şehrinde düştü. Kazada baba kız ile birlikte 9 kişi öldü. Elim olaya dair detaylar da ortaya çıkmaya başladı. İşte kazanın arka planı..

Kobe Bryant özel helikopter kullanmaya 2006 yılında başladı. Kobe, herhangi bir kaza ihtimaline karşı da eşi Vanessa ile aynı helikoptere binmemek için bir anlaşma yaptı. Ünlü basketçi o gün kızını okuldan almak için yola çıktı. 65 kilometre uzaklıktaki mesafeyi trafikte iki saatte katedebileceğini düşünen Kobe, 15 dakikada gidebilmek için kendisine ait Sikorsky S-76B tipi helikopteri tercih etti. Kızını aldıktan sonra dönüş yoluna geçti.

N72EX’in pilotu Ara Zobayan, kalkış yaptıktan dakikalar sonra önüne bulut tabakası çıktı. Buradan kurtulmak isteyen pilot, kuleden ‘alçak uçuş’ izni istedi ancak başaramadı. İrtifaya kapılan helikopter boş bir tepeye çakıldı. Kobe’nin yaptığı bu anlaşma sayesinde eşi ve diğer üç kızı hayatta kaldı.

Kaynak : Türkiye
Bir garip karantina uygulaması
MEB, beceri eğitimi faaliyetlerini erteledi
İstanbul'da 400 bekçi alınacak
1100 kişi açıktan ve naklen alınacak! İşte kadrolar
Zimmetine para geçiren PTT çalışanı tutuklandı
Bakan Karaismailoğlu: Çok büyük gelişmeler var
Borsa, haftayı yükselişle tamamladı
'Gözlük takanlara 5 kat daha az korona teşhisi konuluyor'

Benzer Haberler