Anasayfa » Medya Haberleri » Üç ilimizde koronavirüs paniği

Üç ilimizde koronavirüs paniği

Üç ilimizde koronavirüs paniği

Üç ilimizde koronavirüs paniği

Tarih :
Üç ilimizde koronavirüs paniği

Üç ilde koronavirüs paniği

Kapadokya’da tatile gelen 27 yaşındaki Çinli bir turist, yüksek ateş şikâyeti üzerine, ‘koronavirüs’ şüphesiyle Nevşehir Devlet Hastanesi’ne başvurdu.

Yapılan tetkikler sonucu söz konusu şahsın ‘koronavirüs’ taşımadığı belirlendi. Nevşehir Sağlık İl Müdürü Rahim Ünlübay, “İlimizde koronavirüs taşıyan bir hasta bulunmamaktadır. İlimizin turizm ili olması hasebiyle gerekli her türlü tedbirler alınmıştır” dedi.

İzmir’de de Çin seyahatinden 10 gün önce dönen, öksürük ve ateş şikâyetiyle Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen K.Ü. (30) için, ‘koronavirüs’ olabileceği şüphesi üzerine özel oda hazırlandı. Yapılan tetkikler sonucu K.ܒnün ‘koronavirüs’ taşımadığı, sadece tedbir amaçlı gözlem altında tutulduğu belirtildi.

Yine Kapadokya turu kapsamında Aksaray’ın Sultanhanı ilçesine gelen Çinli 10 kişilik kafiledeki bir turist, öksürük şikayetiyle sağlık ocağına başvurdu. Şoför ve rehberle beraber kafiledeki 12 kişi koronavirüsüne karşı hastaneye kaldırıldı. Aksaray Valisi Ali Mantı, “Hastanemizde tedbir amaçlı gözlem altındalar. Şu anda herhangi bir sıkıntı yok” bilgisini verdi.

Kaynak : Türkiye
19 Eylül 2020'den önemli gündem başlıkları
Bir ilde daha kamu kurumlarında HES Kodu Zorunluluğu
Borsa, haftayı yükselişle tamamladı
Yeşil Tarife'ye henüz alışamadık
Antalyaspor'da 1 futbolcu ve 1 personelin testi pozitif
Bir garip karantina uygulaması
1100 kişi açıktan ve naklen alınacak! İşte kadrolar
Meteorolojiden o bölge için kuvvetli sağanak uyarısı

Benzer Haberler