Anasayfa » Medya Haberleri » Tayvan'dan Türkiye’ye çağrı! 'Bizler yardıma hazırız'

Tayvan'dan Türkiye’ye çağrı! 'Bizler yardıma hazırız'

Tayvan'dan Türkiye’ye çağrı! 'Bizler yardıma hazırız'

Tayvan'ın Ankara Ekonomi ve Kültür Misyonu Temsilcisi Yaser Cheng, Elazığ'da meydana gelen 6,8'lik depremle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Türkiye'ye acil kurtarma ekibi göndermeye hazırız. Kardeşlerimize yönelik ne yapabileceğimizi lütfen bildirin." dedi.

Tarih :
Tayvan'dan Türkiye’ye çağrı! 'Bizler yardıma hazırız'
Tayvan'ın Ankara Ekonomi ve Kültür Misyonu Temsilcisi Yaser Cheng, "Türkiye'ye acil kurtarma ekibi göndermeye hazırız. Kardeşlerimize yönelik ne yapabileceğimizi lütfen bildirin." açıklamasında bulundu.
Tayvan'ın Ankara Ekonomi ve Kültür Misyonu Temsilcisi Yaser Cheng, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından, Tayvan vatandaşlarının Türkiye'ye başsağlığı dileklerini ve yardım tekliflerini bildirdi.
Cheng, yayımladığı mesajında, deprem mağdurlarının ailelerine taziyelerini iletti.
Türkiye ile dayanışma adına neler yapabileceklerine yönelik, Tayvan vatandaşlarının ofisine birçok mesaj gönderdiğini belirten Cheng, "Çalışma ofisime iki gündür Tayvan'dan çok sayıda mesaj ulaştı. Vatandaşlarımızın çoğu, Elazığlı ailelere bağışta bulunmak için istekliliklerini duyurdular. Türkiye'ye acil kurtarma ekibi göndermeye hazırız. Kardeşlerimize yönelik ne yapabileceğimizi lütfen bildirin." ifadelerine yer verdi.

Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler