Anasayfa » Medya Haberleri » TESK'ten deprem bölgesinde banka kredi borçlarına erteleme talebi

TESK'ten deprem bölgesinde banka kredi borçlarına erteleme talebi

TESK'ten deprem bölgesinde banka kredi borçlarına erteleme talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Elazığ ve Malatya'daki depremde' ev ve iş yerlerini kaybeden vatandaşların kamu ve özel bankalara olan kredi borçlarının faizsiz ertelenmesi talebinde bulundu.

Tarih :
TESK'ten deprem bölgesinde banka kredi borçlarına erteleme talebi
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Elazığ ve Malatya'daki depremde ev ve iş yerlerini kaybeden vatandaşların kamu ve özel bankalara olan kredi borçlarının faizsiz ertelenmesi talebinde bulundu.

Palandöken, yazılı açıklamasında, Elazığ'da meydana gelen ve başta Malatya olmak üzere çevre illeri de etkileyen depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlar için Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifa dileklerini paylaştı.

Afette ev ve iş yerlerini kaybeden vatandaşların yaralarının kısa sürede sarılması gerektiğini ifade eden Palandöken, afetzede vatandaş, esnaf ve sanatkarların kamu ve özel bankalara olan kredi borçlarının faizsiz ertelenmesi gerektiğini bildirdi.

Palandöken, ayrıca, söz konusu afetzedelere işlerini yeniden kurma imkanı sağlamak için uzun vadeli ve sıfır faizli kredi verilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
DKK Gölcük Bakım Onarım Engeli İşçi Alım İlanı
Libya şehitleriyle ilgili Abdullah Ağar’dan kritik uyarı!
Yargıtay'dan 'sürekli iş görmezlik' raporlarına ilişkin emsal karar!
Donald Trump'ın kızı dinini değiştirdi
Ersun Yanal bırakma şartını açıkladı!
'Bize, sosyal medya yolcusu değil davamızın hancısı lazımdır'
Eski MHP Milletvekili Keleş için TBMM'de cenaze töreni

Benzer Haberler