Anasayfa » Medya Haberleri » Bir köy tamamen yıkıldı

Bir köy tamamen yıkıldı

Bir köy tamamen yıkıldı

Bir köy tamamen yıkıldı

Tarih :
Bir köy tamamen yıkıldı

Depremden en çok zarar gören yerlerden biri Elazığ'a bağlı Çevrimtaş köyü. Ev ve ahırların tamamının yıkıldığı ya da hasar gördüğü köyde 2 kişi yaşamını yitirdi, enkaz altında kalan 4 kişi de yaralandı. Yetkilerin ulaştığı köylülerin tek isteği ise hayvanlarını koyacakları çadırlar.

Merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8’lik deprem kent merkezlerinin yanı sıra köyleri de vurdu. Hasarın büyük olduğu köylerden biri Elazığ’a bağlı Çevrimtaş köyü. Kış aylarında hayvancılıkla uğraşan 10 ailenin yaşadığı köyde bütün evler ve ahırlar yıkılmış durumda. Deprem nedeniyle köyde 2 kişi yaşamanı yitirirken 4 kişi de yaralandı.

Telefonla ulaştığımız Çevrimtaş köyü Muhtarı Ramazan Alparslan arama kurtarma ekipleri ile yetkililerin köylerine ulaştığını şu anda enkaz altında kimsenin bulunmadığını ifade etti.

Köydeki bütün ev ve ahırların tamamının yıkıldığını ya da hasar gördüğünü söyleyen Alparslan, “Kendimiz için bir şey istemedik ama hayvanlarımızı koyacak yerimiz yok. Hayvanlarımızı koyabileceğimiz çadırlar istedik yetkililerden. Hava çok soğuk hayvanları dışarıda tutamayız” dedi.

Kaynak : Sözcu
Burdur Tefenni SYDV Geçici 3 İşçi Alacak
AK Partili milletvekili Rümeysa Kadak trafik kazası geçirdi!
TÜBİTAK 1 Hemşire Alacak
Hasta ve engelli yakınına bakana 1.460 lira maaş
Abdullah Gül KHK ihraçları için ne dedi?
Türk ve Rus heyetlerinin İdlib konusunda ikinci gün görüşmeleri başladı
Muhtara para yok
Dolar 10 ayın zirvesini gördü!

Benzer Haberler