Anasayfa » Medya Haberleri » Manisa'da 249 binada ağır hasar var

Manisa'da 249 binada ağır hasar var

Manisa'da 249 binada ağır hasar var

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Manisa'da 5.4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle 249 binanda ağır hasar tespit edildiğini duyurdu

Tarih :
Manisa'da 249 binada ağır hasar var
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 5.4 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Manisa'da açıklama yapıyor.

Kurum'un açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

"Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları ilgili birimlerce giderildi. 2 bin 500 bina incelendi. ahsar tespit neticesinde ağır hasarlı Akhisar'da 134, Kırkağaç'ta 115 toplamda 249 binamızın olduğu. Akhisar'da az hasarlı 176, Kırkağaç'ta 184 toplamda 360 adet binanın olduğu tespit edildi.

Okullarımızın tamamı incelendi. Bir okulda az hasar diğerlerinin hasarsız olduğu tespit edildi. Mahallelerimizin hepsini inceledik. 5 mahallede bir caminin ağır hasarlı bir caminin de minaresinin ağır hasarlı olduğu tespiti yapıldı.


Ağır hasarlı binalara girilmemesi konusunda uyarılarımızı yaptık. Ağır hasarlı binaların yıkımı yarından itibaren başlayacak. Burada yaşayan insanlarımızı güvenli bir şekilde misafirhanelerimizde ağırlayacağız. Ağır hasarlı binalar için ilk etapta 10 bin lira, AFAD'ün göndereceği bedelle 21 bin 500 lira göndereceğiz. Az hasarlı binalar için 2500 lira toplamda 6500 lira göndereceğiz.

İlk etapta 10 bin lira ağır hasarlı binalar için az hasarlı binalar için 2 bin 500 bedeli pazartesi günü itibariyle kaymakamlıklara bildirilecek hesaplara yatırılacak."

Kaynak : SGK Rehberi
İzmir İBB Grandplaza Gıda 2 İşçi Alacak
Sürpriz karar! Maaşlar TL'den dolara geçiyor!
Kocaeli Belde Özel Sağlık 1 İşçi Alacak
İnsanlığı umutlandıran gelişme! Koronavirüsü yok eden cihaz ürettiler
Binlerce ürüne ek vergi gelmişti ikinci dönem başlıyor
Sivas İmranlı Belediyesi Geçici 1 İşçi Alacak
İBB'den 'Halk Ekmek'e zam' açıklaması
İzmir Mimas Belediyesi Geçici 1 İşçi Alacak

Benzer Haberler