Anasayfa » Medya Haberleri » Esnaf ayda 58.86 TL pirim ödemekten kurtulacak

Esnaf ayda 58.86 TL pirim ödemekten kurtulacak

Esnaf ayda 58.86 TL pirim ödemekten kurtulacak

İflas eden tüccar ya da işyerini kapatan esnaflara işsizlik maaşı ödenmesini sağlayan uygulama 2020 yılı itibariyle başladı. Esnafın işsizlik ödeneği için ayda en az 58.86 TL ödemsi gerekiyordu. Ancak bu ödeneğin önümüzdeki günlerde Meclis’e gelecek torba yasa teklifiyle ertelenmesi gündemde.

Tarih :
Esnaf ayda 58.86 TL pirim ödemekten kurtulacak
Bunların dışında işten kendi istek ve kusuru dışında çıkartılmaları da isteniyor. SSK’lı çalışanların yararlandığı bu haktan iflas eden ya da iş yerini kapatan Bağkurlu esnafın da yararlanması için ‘Esnaf Ahilik Sandığı’ kurulmuştu. Sistem 1 Ocak 2020’de devreye alınmıştı.
58 TL primden kurtuldu

Bu tarihten itibaren sandığa prim toplanması gerekiyordu. Esnaf sandık için bu yıl, aylık en az 58.86 lira en yüksek 117.72 lira ödeyecekti. Ocak ayının primleri şubatta ödendiği için gelecek ay itibarıyla primlerin ödenmeye başlaması bekleniyordu. Ancak prim toplama uygulamasının önümüzdeki günlerde Meclis’e gelecek torba yasa teklifiyle ertelenmesi gündemde. Bu konuda sürpriz bir gelişme olmazsa esnaf sandık için bu yıl prim ödemeyecek.
Kaynak : Posta
İlahiyatçı Eliaçık'a 'Erdoğan'a hakaretten hapis cezası!
Maske cezasını ödemeyene kamu hizmeti yok! İşte detaylar...
Doların gözü Merkez Bankası'nda
Eşit işe eşit ücret dönemi resmen başladı!
MHP duyurdu: İstanbul'daki 2. baro için imzalar tamam
Ak Parti eski milletvekilin'den Cumhurbaşkanlığı sistemine ağır eleştiriler
İran riyalinde rekor düşüş

Benzer Haberler