Anasayfa » Medya Haberleri » Muharrem İnce Erdoğan'a tazminat ödeyecek

Muharrem İnce Erdoğan'a tazminat ödeyecek

Muharrem İnce Erdoğan'a tazminat ödeyecek

Muharrem İnce Erdoğan'a tazminat ödeyecek

Tarih :
Muharrem İnce Erdoğan'a tazminat ödeyecek

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçimlerde rakibi olan Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında mitinglerde sarf ettiği sözler yüzünden tazminat ödemeye mahkum edildi

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçimlerde rakibi olan ve cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan hakkında mitinglerde sarf ettiği sözler yüzünden 20 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Muharrem İnce arasındaki tazminat davalarının sonuçlandığını bugünkü köşesinden duyurdu.

2018'de gerçekleşen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin adayı olan ve seçimi kaybeden Muharrem İnce, Recep Tayyip Erdoğan'a 20 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Muharrem İnce, TRT'de uzun yıllar görev alan ve Yenilikçi Hareket kitabını yazan Nasuhi Güngör'ün iddialarını miting meydanlarına taşıyarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti kurulmadan önce FETÖ elebaşı ile görüştüğünü iddia etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözler üzerine Muharrem İnce'ye tazminat davası açtı. Mahkeme, Muharrem İnce'nin 20 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.

Öte yandan, Recep Tayyip Erdoğan da Muharrem İnce'ye yönelik "Emirleri Pensilvanya'dan alıyorsun" sözlerini sarf etti. Bu sözler üzerine Muharrem İnce de tazminat davası açtı. Mahkeme, "Emirleri Persilvanya'dan alıyor" sözlerinde suç unsuru görmedi ve İnce'nin tazminat talebini reddetti.

Kaynak : Sözcu
Dolar ve gram altın yeniden yükselişte
İki şehir kara teslim!
Selvi’den dikkat çeken ifadeler! Abdullah Gül onlara mesaj veriyor
Peşin alınan gaza zamlı fatura
OYAK, Demirören'in enerji şirketlerini devralıyor
SGK'dan 'emekli maaşında kesinti' haberlerine yalanlama
İran'da, 'Evinizden çıkmayın' çağrısı yapıldı
Ankara'da Havalimanı'nda koronavirüs alarmı

Benzer Haberler