Anasayfa » Medya Haberleri » Kamunun şanslı bürokratları! 8.500 TL fala ücret alıyor...

Kamunun şanslı bürokratları! 8.500 TL fala ücret alıyor...

Kamunun şanslı bürokratları! 8.500 TL fala ücret alıyor...

Tarih :
Kamunun şanslı bürokratları! 8.500 TL fala ücret alıyor...

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı için “En Yüksek Devlet Memuru” ifadesi kullanılmaktadır. Buna ödenen gösterge ve ek gösterge tutarı olan 1500+8000 rakamı toplamının memur maaş katsayısı ile çarpımından oluşan tutara ise “En Yüksek Devlet Memuru Aylığı” ifadesi kullanılmaktadır. Ancak, kamuda ek göstergesi en yüksek kamu görevlisi Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı değil 9.000 ek göstergeli Genelkurmay Başkanıdır.

Kamuda En Yüksek Devlet Memuru aylığını Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı alsa da en yüksek ücreti Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı alamamaktadır. Yeni düzenlemeyle KİT Genel Müdürlerinin ücreti Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı’nın aldığı ücretin oldukça üzerine çıkarılmıştır. KİT Genel Müdürlerinin Ocak ayı için aldıkları ücret; 13.779+ 8.506 (Yönetim Kurulu Başkanlığı ücreti) = 22.285 TL’dir.

Bakanlık müsteşarı ise 2020 yılı Ocak verilerine göre 15.758TL, müsteşar yardımcısı ise 13.779 TL ücret almaktadır. (Müsteşar ve müsteşar yardımcılarının görevleri sona erse de hala bu görevde olanlar vardır ve maaşlarını aynen almaktadırlar.)

Kaynak : SGK Rehberi
KPSS ile İdare memurluğu öğrenciliğine atanan aday, gitmezse ne olur?
Türkiye Bilim Kurulu üyeleri kimler?
Bakan Koca, cenaze sistemindeki verilere açıklık getirdi
30 Mart 2020'den önemli gündem başlıkları
Koronavirüse yakalanan hemşire hastalığı yendi
Virüsle savaşta 5 önemli tavsiye
POMEM sonuçları 10-15 gün içerisinde açıklanacak'
112 sağlık ekibine dehşeti yaşatan şahıslar tutuklandı

Benzer Haberler