Anasayfa » Medya Haberleri » Onlarca deprem! Manisa ve Ankara durmuyor!

Onlarca deprem! Manisa ve Ankara durmuyor!

Onlarca deprem! Manisa ve Ankara durmuyor!

Onlarca deprem! Manisa ve Ankara durmuyor!

Tarih :
Onlarca deprem! Manisa ve Ankara durmuyor!

12 saatte onlarca deprem! Ankara ve Manisa’da yeni depremler…

Manisa'da dün gece saatlerinden beri depremler durmuyor. Gece boyunca onlarca 3 büyüklüğünün üstünde deprem yaşayan Manisa bu sabah yine depremle uyandı. Saat 8:34'te ve 8:36'da meydana gelen depremler korkuttu. 3.4 ve 3.9 büyüklüklerindeki depremleri merkez üssü Akhisar, Musalar olarak belirlendi. Manisa'daki depremlerden kısa süre sonra Ankara bir kere daha sallandı, Ankara'da saat 8:55'te 3.0, saat 9:12'de 3.6 büyüklüğünde iki deprem daha yaşandı.

Manisa’da son 12 saatte depremler durmaksızın devam ediyor, meydana gelen onlarca 3 büyüklüğünde depremin ardından bu sabah da saat 8:34’te ve 8:36’da iki deprem daha gerçekleşti. Önce 3.4 ardından 3.9 büyüklüğünde olan depremler korku yarattı. Ankara’da sabah saatlerinde meydana gelen 3.9’luk ve 4.5’lik depremlerin ardından saat, 8:55 ve 9:12’de iki deprem daha meydana geldi depremlerin büyüklüğü 3.0 ve 3.6 olarak ölçüldü.

ANKARA DEPREMLERİ DEVAM EDİYOR

İlk deprem saat 06.42’de Akyurt ilçesinde 3.8 büyüklüğünde gerçekleşti. Korkutan bu depremden dakikalar sonra ise Başkent daha büyük bir depremle bir kez daha sallandı.

İkinci deprem de aynı bölgede saat 06.54’te 4.5 büyüklüğünde meydana geldi. Ardından saat 07:08’de Ankara 3.2’lik depremle sarsıldı. Depremlerin meydana gelmeye devam ettiği Ankara’da 08:55’te 3.1 büyüklüğünde, saat 09:12’de ise 3.6 büyüklüğünde yaşandı.

VALİ’DEN AÇIKLAMA: CAN VE MAL KAYBI YOK


Ankara Valisi Vasip Şahin, Akyurt'ta meydana gelen depremde can ve mal kaybının olmadığını bildirdi.
Ankara Valisi Şahin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “İlimiz Akyurt ilçe merkezinde meydana gelen 4.5 şiddetindeki depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Detaylı incelemeler için ekipler sahada çalışmalarına başlamıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerini kullandı.

YAVAŞ: TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE GEÇMİŞ OLSUN

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Akyurt ilçemizde aralıklarla 2 deprem oldu. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun” ifadesini kullandı.

AKYURT BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA: OLUMSUZ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL

Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, ilçede yaşanan depremle ilgili yaptığı açıklamada, “Mahalle muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Çok şükür şu ana kadar olumsuz bir durum söz konusu değil” dedi.


Akyurt Belediye Başkanı Ayık yaptığı açıklamada, “İlçemize bağlı Ahmetadil Mahallemizde sabah saat 6.42'de AFAD verilerine göre 3.9 ve saat 6.55'te ise yakınındaki Kozayağı Mahallemizde 4.5 şiddetinde iki deprem meydana geldi. İlçe merkezinde, çevre ilçelerde ve Ankara'da şiddetli bir şekilde hissedildi. Mahalle muhtarlarımızla irtibat halindeyiz. Çok şükür şu ana kadar olumsuz bir durum söz konusu değil. Deprem bölgesindeki mahallelerimizde, ilçemizde ve Ankara'da depremi hisseden herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Sözcu

Benzer Haberler