Anasayfa » Medya Haberleri » Valinin azarladığı muhabir mesleği bıraktı

Valinin azarladığı muhabir mesleği bıraktı

Valinin azarladığı muhabir mesleği bıraktı

Konya'da valinin azarladığı muhabir Ali Kuş mesleği bıraktı

Tarih :
Valinin azarladığı muhabir mesleği bıraktı

Konya'da valinin azarladığı muhabir Ali Kuş mesleği bıraktı

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak tarafından azarlanmasının ardından medyada gündem olan gazeteci Ali Kuş mesleği bıraktığını açıkladı.

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak tarafından Konya'da 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde, bacak bacak üstüne attığı için öğretmen sanılarak azarlanan muhabir Ali Kuş gazeteciliği bıraktığını açıkladı.

Stajyer muhabir Ali Kuş, Konya Valisi Toprak'ın gösterdiği tepki üzerine salondan çıkarak ve daha sonra kendisini tanıtarak Vali Toprak’tan özür dilemişti.

VALİDEN ÖZÜR DİLEMİŞTİ

Vali Toprak, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Konya’nın Öğretmenler Günü’nde böyle bir konuyla gündeme gelmesinden dolayı üzüntülerimi tekrar kamuoyuna bildirir, saygılar sunarım” demişti.

Anadolu Bugün Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ahmet Baydar ise yaptığı açıklamada, “Konya halkı valisinin yanında olduğu gibi biz de Anadolu’da Bugün Gazetesi olarak Valimizin yıpratılmaya çalışılmasının karşısındayız. Ziyaretimizde valimizin yanında olduğumuzu da belirttik” ifadesine yer vermişti.

"VALİMİZİN ETKİSİ YOK"

Konya Valisi Toprak tarafından azarlandıktan sonra izine ayrılan muhabir Ali Kuş, konuya ilişkin açıklama yaptı.

Kamuoyuna yansıyan durumların kendisini yıprattığını belirten Kuş, gazeteciliği bırakmasında Konya Valisi Toprak'ın etkisi olmadığını belirterek şunları kaydetti:

“Bu yüzden kurumumla da görüşerek istifa etmek istediğimi belirttim. Aldığım kararda Konya Valimizin bir etkisi yok. Şu an da bir danışmanlık şiketinde çalışıyorum. Kafamı toparladıktan sonra çok sevdiğim gazetecilik mesleğine tekrar dönmek istiyorum."

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler