Anasayfa » Medya Haberleri » Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması

Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması

Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması

Son günlerde bazı yayın organlarında ve sosyal medyada konuşulan uyuz ilacı bulunamadığı iddialarını Sağlık Bakanlığı yalanladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ''yeterli miktarda ilaç mevcut'' denildi.

Tarih :
Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması
Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında piyasada uyuz ilacı bulunmadığına dair iddiaların yer aldığı belirtilerek, İlaç Takip Sistemi ile üretici firma, ecza depoları ve eczanelerde bulunan tüm ilaçların takip edildiğine işaret edildi.

Halk arasında ''uyuz'' olarak bilinen "scabies enfestasyonu" hastalığı için kullanılan ilaçların mevcut stok bilgilerine de yer verilen açıklamada, 56 bin 736 kutu deri kremi, 133 bin 467 kutu losyon, 178 bin 691 kutu şampuan olmak üzere toplam 368 bin 894 kutu ilacın mevcut olduğu bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, stoklarda ihtiyacı karşılayabilecek miktarda ürünün yer aldığı belirtilerek, "Herhangi bir ilaç sıkıntısı söz konusu değildir. Mevcut stok ve üretim miktarları önümüzdeki dönemde de bir sıkıntı yaşanmayacağını göstermektedir." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : Haber7
Bakan Soylu duyurdu! O isim görevden alındı
Türkücü avukat, şarkısına adliyede klip çekti
2005 yılında 4/B'li sözleşmeli personel olan, nasıl emekli olur?
Bu da milattan önce yapılan doğal buzdolabı
Yargıtay'dan emsal karar: Tuvalet yüzünden işinizden olabilirsiniz!
Kime gönül verdiyse hayatını zindan etti
Taha Akyol'un 320 bin TL'sinin dolandırılmasındaki kritik detay

Benzer Haberler