Anasayfa » Medya Haberleri » Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması

Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması

Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması

Son günlerde bazı yayın organlarında ve sosyal medyada konuşulan uyuz ilacı bulunamadığı iddialarını Sağlık Bakanlığı yalanladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, ''yeterli miktarda ilaç mevcut'' denildi.

Tarih :
Sağlık Bakanlığından uyuz ilacı açıklaması
Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında piyasada uyuz ilacı bulunmadığına dair iddiaların yer aldığı belirtilerek, İlaç Takip Sistemi ile üretici firma, ecza depoları ve eczanelerde bulunan tüm ilaçların takip edildiğine işaret edildi.

Halk arasında ''uyuz'' olarak bilinen "scabies enfestasyonu" hastalığı için kullanılan ilaçların mevcut stok bilgilerine de yer verilen açıklamada, 56 bin 736 kutu deri kremi, 133 bin 467 kutu losyon, 178 bin 691 kutu şampuan olmak üzere toplam 368 bin 894 kutu ilacın mevcut olduğu bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, stoklarda ihtiyacı karşılayabilecek miktarda ürünün yer aldığı belirtilerek, "Herhangi bir ilaç sıkıntısı söz konusu değildir. Mevcut stok ve üretim miktarları önümüzdeki dönemde de bir sıkıntı yaşanmayacağını göstermektedir." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : Haber7
Kum birikintisi ölüm getirdi
Beslenme uzmanı olmayan kişiler açıklama yapamayacak
Büyük acı, iki kardeş tek tabutta
150 lira için arkadaşını öldürdü!
Enkazdan sağ çıkarılmayı anlatan muhabir izleyenleri duygulandırdı
Depremden korktu 2'nci kattan atladı, bacaklarını ve belini kırdı
Sayıştay o belediyede 2 milyon 35 bin TL'lik usulsüz temsil harcaması tespit etti

Benzer Haberler