Anasayfa » Medya Haberleri » İşte emekli maaşlarına yapılacak zam oranları tahmini

İşte emekli maaşlarına yapılacak zam oranları tahmini

İşte emekli maaşlarına yapılacak zam oranları tahmini

Milyonlarca emekli vatandaş gözünü emekli maaşlarına yapılacak olan zamma çevirdi. Ocak ayında açıklanacak olan yıllık enflasyon oranına göre zam olacak. Yapılacak zam oranı sonrası emekli maaşları ne kadar artacak? En düşük emekli ne kadar olacak? Merkez Bankasının Aralık TÜFE tahmini yüzde 11.62'ye gerilerken Temmuz-Aralık ayı enflasyonu yüzde 6.92 oranında olacak. İşte bu oranların emekli maaşlarına ne kadar zam getireceğinin detayları...

Tarih :
İşte emekli maaşlarına yapılacak zam oranları tahmini
Emekliler yeni yılda emekli maaşlarına yapılacak zamma odaklandı. Enflasyon rakamları da netleşmeye başlayınca emekli maaşlarına yapılacak zam oranları da netleşiyor. En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Merkez Bankasının tahmnlerine göre emekli maaşların ne kadar zam yapılacak?

Emeklilerin Ocak zammı için son viraja girildi. Merkez Bankası'nın Aralık ayı beklenti anketinde 2019 yılı TÜFE tahmini yüzde 11.62'ye gerilerken, buna göre Temmuz-Aralık enflasyonu yüzde 6.29 olarak gerçekleşecek..

Takvim'in bir haberine göre, hem yüzde 5.71 çıkan Temmuz-Kasım enflasyonuna hem de yüzde 6.29'luk tahmine göre taban maaşlar hesaplandı. Yüzde 6.29'luk artışa göre; halen bin 675 lira olan en düşük esnaf emeklisi aylığı, bin 780 liraya çıkacak..

SSK'lılarda en düşük maaş ise 2000'den önce emekli olanlarda bin 982 liradan 2 bin 107 liraya, 2000'den sonra emekli olanlarda bin 181 liradan bin 256 liraya yükselecek.

Kaynak : Sabah
İndirimli elektrik müjdesi o meslek grubuna geldi!
% 300'lük zam tartışılıyor... #Zamdemeyelim de ne diyelim?
Şehir hastanelerinde '24 saat nöbet' uygulaması devrede
Türkiye'ye altın kumpasında pis kokular
Farklı ülkelerin konuşmalarını taklit etti, milyonlarca kişi izledi
Türk vatandaşlığına 'zam' geliyor
Balıkesir Erdek Grup Geçici 2 İşçi Alacak

Benzer Haberler