Anasayfa » Medya Haberleri » Skandal karar sonrası Temel Karamollaoğlu'ndan sert tepki: Utanç vesilesi

Skandal karar sonrası Temel Karamollaoğlu'ndan sert tepki: Utanç vesilesi

Skandal karar sonrası Temel Karamollaoğlu'ndan sert tepki: Utanç vesilesi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Srebrenitsa'daki soykırımı inkar eden Peter Handke'ye Nobel ödülü verilmesine tepki gösterdi.

Tarih :
Skandal karar sonrası Temel Karamollaoğlu'ndan sert tepki: Utanç vesilesi
Srebrenitsa'da 8 binden fazla Boşnak sivilin katledildiği soykırımı inkar eden ve Sırp katil Slobodan Milosevic'e hayranlığıyla tanınan Nobel ödüllü Avusturyalı yazar Peter Handke'ye yönelik tepkiler dinmiyor.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin eğitim binasında haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi.
Gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, Srebrenitsa'daki soykırımı inkar eden Peter Handke'ye Nobel ödülü verilmesine tepki gösterdi.
Söz konusu durumu 'Utanmazlık' olarak nitelendiren Karamollaoğlu, "Bu utanç vesilesidir, çifte standardın daniskasıdır. Srabrenitsa katliamı geçen asrın sonunda işlenen en ciddi katliamdır" ifadelerini kullandı.
"Canileri alenen methediyor, övüyor"
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'nun konuya ilişkin sözleri şu şekilde:
Başka hadiselere de şahit oluyoruz. Bunlardan birisi de Avusturyalı yazar Peter Handke'ye verilen Nobel ödülü. Bu şahıs Srabrenitsa katliamlarını metheden yazılar kaleme almıştı. Yani canileri alenen methediyor, övüyor. Bir yerde de güzel bir kitap yazmış. O kitabından dolayı da bunu ödüllendiriyorlar. Bu utanmazlıktır aslında. Uluslararası bu örgütlerin de ortaya ne kadar çifte standart koyduğunun delilidir.
"Bu utanç vesilesidir, çifte standardın daniskasıdır."
Yani benim aklıma ister istemez, filmlerde de gösterilir. İşte Neron Roma'yı yakmaya karar verip de ateşler yükselip koskoca şehir yanmaya başlayınca eline gitarını almış, Roma'ya ağıt dökmüş. Yani o zaman bu Neron'a da bu ağıtından dolayı bir madalya verilebilir. Bu utanç vesilesidir, çifte standardın daniskasıdır.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler