Asgari ücreti Diyanetin fitre rakamına göre belirleyin teklifi!

Asgari ücreti Diyanetin fitre rakamına göre belirleyin teklifi!

İYİ PARTİ Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’dan asgari ücretle ilgili çarpıcı bir öneri geldi. Türkkan TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu.

Tarih :
Asgari ücreti Diyanetin fitre rakamına göre belirleyin teklifi!

Ülkemize dair sadece birkaç rakam vereceğim size: 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 2.103 lira, yoksulluk sınırı 6.849 lira; asgari ücret 2.020 lira, ortalama emekli maaşı 1.500 lira. Yıllardır dindar ve muhafazakâr toplumdan bahsedip durdunuz.

Asgari ücreti belirlerken neden Diyanetin açıkladığı fitre rakamına göre hesaplamıyorsunuz? Ya işinize gelmiyor veyahut da matematiğiniz zayıf. Çünkü vatandaşlarımızı martı gibi simitle beslenen canlılar yerine koyuyorsunuz. Türk milletini Stalin’in tavuğuna benzettiniz. Stalin’in tavuğunun hikâyesini buruda çoğu arkadaşımız bilir.

Oysaki Diyanetin açıkladığı rakama göre, 1 kişinin bir günlük öğünü 23 lira, 4 kişilik bir aile için düşündüğümüzde bu rakam ayda 2.760 lira; o da aç kalmaması için sadece.

Bu şartlarda siz insanları açlığa mahkûm ediyorsunuz çünkü on yedi yıllık iktidarınızın sırrı, Türkiye’de açlığı ve yoksulluğu kullanarak iktidarda kalmak.

 

Kaynak : SGK Rehberi
Sevindiren zam haberi % 27 ile geldi!
Depremzede anne istedi, Erdoğan anında aradı!
Sahte emeklilikte 'dublör' yöntemi
Corona’da korkulan oluyor! Ölü sayısı hızla artıyor
En çok memur olan il belli oldu!
Deprem gecesi kritik görüntüler! 25 dakikada gündüz gibi
Resmen açıklandı... Koronavirüs bu pazardan yayılmış!

Benzer Haberler