Anasayfa » Gündem » Kaya Çilingiroğlu'ndan 'süresiz nafaka' isyanı

Kaya Çilingiroğlu'ndan 'süresiz nafaka' isyanı

Kaya Çilingiroğlu'ndan 'süresiz nafaka' isyanı

Spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, kadın haklarıyla ilgili yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Çilingiroğlu, "Ben çocuklarımın giderlerini karşılıyorsam kadına niye para vereyim" dedi.

Tarih :
Kaya Çilingiroğlu'ndan 'süresiz nafaka' isyanı
"İşin Aslı" programına konuk olan Hülya Avşar'ın eski eşi Kaya Çilingiroğlu, süresiz nafaka ile igili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
"Erkekler de şiddet görüyor"
Bugüne kadar iki kez evlenip boşanan spor yorumcusu Kaya Çilingiroğlu, kamuoyunda sadece kadınlara haksızlık yapılmadığına dikkat çekti ve süresiz nafakaya isyan etti.
Kadınlar kadar erkeklerin de şiddet gördüğünü savunan Çilingiroğlu, "Bir kadının erkekten daha az ezildiğini düşünmüyorum. Erkeğe tecavüz eden yok mu bu ülkede? Erkek de eziyet çekiyor. Adam mesela evlilik yapıyor, boşanmak istiyor. Karısına 'Bırak beni gideyim' diyor. Bu sefer eşi 'Sen bana bu kadar para vereceksin' diyor. Bu nafaka ne abi?" diye konuştu.
"Kadınlardan az çekmedim"
Çilingiroğlu, "Siz kadınlardan ne çektiniz Kaya Bey" sorusuna şu cevabı verdi:
"Kadınlardan az çekmedim. Şunu demek istiyorum; 'Nafaka ne?' Ben zaten çocuğumun bütün giderlerini karşılayacağım. Gideceksin bir adamla birlikte olacaksın, yiyeceksin içeceksin, parayı ben vereceğim! Ben çocuklarımın giderlerini karşılıyorsam kadına niye para vereyim?"

Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler