Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan imzaladı! 123 yeni kadro müjdesi...

Erdoğan imzaladı! 123 yeni kadro müjdesi...

Erdoğan imzaladı! 123 yeni kadro müjdesi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Kadro müjdesi...

Tarih :
Erdoğan imzaladı! 123 yeni kadro müjdesi...

Türkiye Uzay Ajansı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan "52 numaralı" Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Türkiye Uzay Ajansına verilen görev ve yetkilerin kullanımına ilişkin usul ve esaslar Ajans tarafından çıkarılacak yönetmeliklerle belirlenecek.
Uzman istihdamına yönelik yapılan düzenleme ile Ajans bünyesinde uzay teknolojileri uzmanı ve uzay teknolojileri uzman yardımcısı istihdam edilebilecek.

Söz konusu uzman ve uzman yardımcıları mali, sosyal hak ve yardımlar ile diğer özlük hakları bakımından adalet uzmanı ve adalet uzman yardımcısına denk olacak. Bu durumda istihdam kapsamında 5 bin ila 6 bin lira arasında uzman ve uzman yardımcılarına maaş ödenecek.

İhdas edilen yeni kadrolarla birlikte Türkiye Uzay Ajansında 123 personel görev yapacak ve memur kadrolarına atama sayısı sınırı aranmaksızın açıktan veya naklen atama yapılabilecek.

Kararname ile Türkiye Uzay Ajansına ihdas edilen kadro ve unvanlar şöyle:

Başkan (1), Başkan Yardımcısı (2), I. Hukuk Müşaviri (1), Daire Başkanı (6), Başkanlık Müşaviri (4), Uzay Teknolojileri Uzmanı (20), Uzay Teknolojileri Uzman Yardımcısı (10), Şube Müdürü (12), İç Denetçi (1), Avukat (3), Mühendis (20), Fizikçi (6), Matematikçi (6), Astronom (12), Grafiker (3), Memur (10), Sekreter (6).

Kaynak : Vatan
Cam silerken 11. kattan düştü
15 Aralık 2019'dan önemli gündem başlıkları
Yeni nesil ‘bavul’ ticareti
Bakan Soylu: Talimatları İstanbul'dan veren benim
25 yıl 5525 gün ve 52 yaş şartlarına tabisiniz
Avlanırken kardeşini vurdu
Gelecek Partisinin kurucusu, Erdoğan'ı böyle savunmuştu
Bankada parası olanlar dikkat! İşte banka ve faiz oranları
Birinci zam % 26, ikinci zam yüzde 150 ile geldi

Benzer Haberler