Anasayfa » İlan » Çanakkale Tarım ve Orman Müd. Engelli İşçi Alım İlanı

Çanakkale Tarım ve Orman Müd. Engelli İşçi Alım İlanı

Çanakkale Tarım ve Orman Müd. Engelli İşçi Alım İlanı

Tarih :
Çanakkale Tarım ve Orman Müd. Engelli İşçi Alım İlanı

ÇANAKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ
Son Başvuru Tarihi : 22 Kasım 2019
Yayınlanma Tarihi : 18 Kasım 2019

Genel Şartlar ve Notlar

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

A) Genel Hususlar:

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS'ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

4) EKPSS'ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

6) KPSS/EKPSS'ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.

13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

B) Özel Hususlar:

İşe alım süreci/mülakat ile ilgili duyurular https://canakkale.tarimorman.gov.tr/ sitesinden yapılacak olup; adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Not: Noter Kurasından önce 25-26 Kasım 2019 evrak kontrolü yapılacaktır. Evrak ibraz etmeyenler Noter Kurasına dahil edilmeyecektir.

Kontrol için Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne ibraz edilecek evraklar:

İlgili Meslek Liselerinin Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanından/bölümünden mezuniyet belgesi, Engelli Sağlık Kurulu Raporu, İkamet belgesi

Meslek Bilgileri

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Aşçı Yardımcısı

KişiselBilgiler

CinsiyetYaş AralığıBoy AralığıKilo Aralığı
Kadın 18--(22.11.2001 - - -
Erkek 18--(22.11.2001 - - -

Öğrenim Bilgileri

Genel Birim AdıGenel Bölüm AdıÖğrenim Seviyesi
Lise ve Dengi Okul Yiyecek-İçecek Ortaöğretim (Lise ve Dengi)

Kura Bilgileri

Kura YeriKura TarihiKura Saat Dilimi
Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Toplantı Salonu28.11.201910:00 - 11:00

Çalışma Adresi Bilgisi

Yer :

Çalışma Adresi : ATATÜRK CAD İSMETPAŞA MAH /
17100 ÇANAKKALE MERKEZ
ÇANAKKALE / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :YENİCE/ÇANAKKALE, LAPSEKİ, GÖKÇEADA, GELİBOLU, EZİNE, ECEABAT, ÇANAKKALE MERKEZ, ÇAN, BOZCAADA, BİGA, BAYRAMİÇ, AYVACIK/ÇANAKKALE

İrtibat Bilgileri

Adı Soyadı
Ünvanı
Telefon No2173019
E-Posta

Diğer Bilgiler

İşveren Türü Kamu
Toplam Açık İş Sayısı 1
Çalışma Şekli Daimi / Tam Zamanlı

Kaynak : SGK Rehberi
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi komisyonda
Kamudaki en gariban personelin Temmuz sonrası emekli maaşı ve ikramiyesi
Devlet desteğiyle modern hayvan çiftliğinin sahibi oldu
Prof. Dr. Şenyiğit: Ezbere ağrı kesici almayın
İsmail Küçükkaya seçim için tarih verdi
Devlet memurları izin günlerinde başka yerde çalışabilir mi?
Çalışanlar dikkat! Görev yeri değişikliği ile ilgili kritik ayrıntı...
Kamuda 11 bin 551 TL emekli maaşı alan bürokratlar kim? İşte VİP emekliler...
Sivas'ta toplu açılışlar yasaklandı
7 Temmuz 2020'den önemli gündem başlıkları
Trump'tan basına koronavirüs tepkisi: Yalancısınız!
Dört ilde bazı yerlerim yerleri karantinaya alındı
EGM'den açıklama... Polis maske cezası kesebilir mi?
'Libya'yı Ruanda yapamayınca Türkiye'yi hedef gösteriyorlar'
Koronavirüsü yenen Belediye Başkanı görevine döndü
Konut ve otomobilde fiyat oyununa inceleme
Patlamadaki son cenazenin kimliği tespit edildi
Kısa çalışan' işçi, istifa edip işsizlik maaşı alabilir.
İlk yarının kazandıranı altın oldu
Babanın en acı anı
Veriler açıklandı... Yeni vaka sayısı 1000 sınırına geldi

Benzer Haberler