Anasayfa » Medya Haberleri » A Milli Takım ile ilgili 'prim' açıklaması!

A Milli Takım ile ilgili 'prim' açıklaması!

A Milli Takım ile ilgili 'prim' açıklaması!

EURO 2016'da yaşanan prim krizi sonrası yapılanmaya giden A Milli Takım'da yeni jenerasyon, para konusunu hiç açmadı. TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Şenol Güneş ile devamlı görüşüyorum. Bu takımda bugüne kadar hiç kimse para konuşmadı. Ne prim ne para. 9 maç oynadık, 10'uncu maça çıkacağız. 'Kuruş' lafı bile eden yok. Şenol Hoca da konuyu tamamen bana bırakmış durumda. Hiç kimse o formayı para için terletmiyor." dedi.

Tarih :
A Milli Takım ile ilgili 'prim' açıklaması!
A Milli Takımımız, 9 maçta 20 puan toplayarak bir maç kala EURO 2020'ye katılmayı garantiledi.
Çoğunluğu genç çocuklardan oluşan futbolcular, sadece saha içi değil saha dışındaki hareketleriyle de gönüllerde taht kurmayı başardı.
Bir önceki jenerasyonun yaptığı hataya düşmeyen Ay-Yıldızlılar, federasyondan herhangi bir prim talebinde bulunmadı.
"Hiç kimse para konuşmadı"
Konu hakkında Akşam gazetesine konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir, "Şenol Güneş ile devamlı görüşüyorum. Bu takımda bugüne kadar hiç kimse para konuşmadı. Ne prim ne para. 9 maç oynadık, 10'uncu maça çıkacağız. 'Kuruş' lafı bile eden yok. Şenol Hoca da konuyu tamamen bana bırakmış durumda. Hiç kimse o formayı para için terletmiyor. Onun için bu jenerasyon çok önemli. Bu gençlerle önümüz açık. Tarihi başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum" dedi.
EURO 2016'da neler olmuştu?
Hatırlanacağı gibi EURO 2016'da yer alan futbolcuların bazıları, verilen primi beğenmemiş ve bu olay uzun süre gündemi meşgul etmişti.

Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler