Anasayfa » Emekli » CHP seçim bildirgesinde yaşa takılanlar ve kanun teklifleri

CHP seçim bildirgesinde yaşa takılanlar ve kanun teklifleri

CHP seçim bildirgesinde yaşa takılanlar ve kanun teklifleri

Tarih :
CHP seçim bildirgesinde yaşa takılanlar ve kanun teklifleri

CHP’nin seçim bildirgesi adeta verilen kanun tekliflerini yalanlıyor. Bildirgede aynen şu ifadelere yer verilmiştir; “Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini gidereceğiz. Prim ödemeksizin sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacağız.”

Yani CHP, seçim bildirgesinde prim ödeme süresini tamamladıkları halde emekli olamayanların emekliliğini sağlayacağını söylemiyor. Sadece bunların prim ödemeksizin sağlık hizmetinden yararlanmalarının sağlanacağını ifade ediyor. Bu konuda CHP’nin açıklama yapması gerekiyor.

Yaşa takıldığı için emeklilik hakkını kazanamayanlara emeklilik hakkı verilecek mi yoksa bunlar oy uğruna oyuna mı getiriliyor? SSK Genel Müdürlüğü yapmış biri olan Kılıçdaroğlu, aktüeryal dengenin ne demek olduğunu en iyi bilecek kişilerden birisidir. Maalesef söylemlerine bu denge hiç yansımıyor. Kendisine duyulan güvensizliğin sebebi de bu olsa gerektir.

Aynı konuda CHP Milletvekillerinin verdiği başka bir kanun teklifinde ise şu hususlara yer verilmiştir;

Görüleceği üzere, aynı partinin milletvekilleri arasında dahi görüşbirliği yoktur. Yine seçim bildirgesinde yer alan tahhütlerle kanun tekliflerinin hiçbir alakası yoktur

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler