Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan'ın eski basın danışmanından şaşırtan açıklamalar!

Erdoğan'ın eski basın danışmanından şaşırtan açıklamalar!

Erdoğan'ın eski basın danışmanından şaşırtan açıklamalar!

Tarih :
Erdoğan'ın eski basın danışmanından şaşırtan açıklamalar!

Son günlerde yaptığı programlarla gündeme gelen Anadolu Ajansı’nın eski Genel Müdürü Kemal Öztürk, Çağlar Cilara'nın kendi YouTube kanalında sorularını yanıtladı.

Kemal Öztürk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın basın danışmanı olduğu yıllara ait çarpıcı bilgiler paylaştı. Danışmanlık görevi yaptığı süre boyunca kimsenin ekmeğiyle oynamadığını söyleyen Öztürk, "Basın danışmanıyken kimsenin ekmeğiyle oynamadım, hiçbir köşe yazarının kalemi susturulsun diye kimseyi aramadım ve kimseye müdahale etmedim" diye konuştu.

Kemal Öztürk ayrıca bugün muhalif bilinen bazı gazetecilerin, o dönemlerde yöneticisi oldukları gazetenin ertesi günkü manşetini kendisine talep etmeden gönderdiklerini de söyledi.

Kemal Öztürk, "Bugün çok bağımsız ve çok özgür gazetecilik yaptığını söyleyen arkadaşlarımız, ben istemeden ertesi günün gazete manşetini bana gönderiyordu, uygun mudur diye soruyordu öyle yayınlıyordu. Bugün meydan okuyanların şerecesini iyi biliyorum ama bende kalacak" dedi.

Yıllar sonra bu tür açıklamalardan nasıl bir murat elde etmeye çalıştığı anlaşılamayan Öztürk'ün niçin böyle bir açıklamada bulunduğu merak ediliyor.

Keşke bu tür açıklamaları Anadolu Ajansı Genel Müdürü iken açıklasaydı.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler