Anasayfa » Medya Haberleri » Manidar istifa

Manidar istifa

Manidar istifa

Manidar istifa

Tarih :
Manidar istifa

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatları, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, müşteki eski bakanlar Ali Babacan, Sadullah Ergin ve Beşir Atalay’ın avukatlığından istifa etti. Bu kararın, üç ismin AK Parti’den istifa edip yeni parti hazırlıkları yaptığı bir süreçte gelmesi dikkat çekti.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi, arasında dönemin Başbakanı Erdoğan ve Bakanlar Kurulu üyelerinin olduğu devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının dinlenmesi davasına bakıyordu. Heyet, Şubat 2018’de 24 sanığa 10 yıl 6 ay ile 63 yıl 9 ay arasında değişen çeşitli miktarlarda hapis cezası verdi.

Bu davanın müştekileri arasında Erdoğan’ın yanı sıra eski bakanlar Sadullah Ergin, Ali Babacan ve Beşir Atalay da yer alıyordu. Bu üç bakanın avukatlığını Erdoğan’ın avukatları üstlenmişti. Babacan, Ergin ve Atalay’ın yeni parti kurmak için AK Parti’den istifa etmeleri üzerine dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Erdoğan’ın avukatları Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan, dosyanın şu an bulunduğu Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 22. Ceza Dairesi’ne dilekçe verdi. “Mesleki olarak gördüğüm lüzum üzerine katılan vekilliğinden çekiliyorum” denilen dilekçede, istifa kararının eski bakanlara tebliğ edilmesi de istendi.

Kaynak : Cumhuriyet
13 Aralık 2019 tarihli atama kararı yayımlandı
O kurum KPSS'siz sözlü sınavla 420 personel alacak
Bakan açıkladı: Yeni yılda yeni emeklilik sistemi geliyor
2 çocuk öldü; Firma 'Bakanlığın izni var' dedi
'Yüksek faturaya isyan eden köylülere: Beğenmiyorsan şehre taşın'
Antepfıstığı karaborsada
Davutoğlu'nun başvurusu sonrası Cem Uzan'dan şok tweet!
Rusya, 18 ton narı Türkiye’ye iade etti

Benzer Haberler