Anasayfa » Medya Haberleri » Otel odasında çıplak gezince başına iş aldı…

Otel odasında çıplak gezince başına iş aldı…

Otel odasında çıplak gezince başına iş aldı…

Otel odasında çıplak gezince başına iş aldı… Rekor tazminat!

Tarih :
Otel odasında çıplak gezince başına iş aldı…

ABD'de isimsiz bir ihbar sonucu otel odasında çıplak dolaştığı için başına gelmeyen kalmayan pilot, açtığı dava sonucunda 300 bin dolarlık tazminat almaya hak kazandı.

ABD’nin Denver kentinde yaşayan United Airlines pilotu Andrew Collins, Eylül 2018’de eşine az rastlanır bir olayın kurbanı oldu. Yaklaşık 30 yıldır pilotluk yapan Collins, uçuş sonrası havalimanındaki bir otelde dinlenmeye çekildi.

Uykudan kalktıktan sonra odanın perdelerini açarak etrafı izleyen Collins, kısa süre sonra polislerin kapıyı çalmasıyla neye uğradığını şaşırdı. İsimsiz bir ihbarla polis merkezine götürülen Collins, ‘uygunsuz davranışlar’ sergilediği suçlamasıyla karşı karşıya olduğunu öğrendi.

Polise verdiği ifadede çıplak olduğunu doğrulayan Collins, onuncu kattaki odada kendisini gören biri olduğunu fark etmediğini, etrafı izlemek dışında da herhangi bir davranışta bulunmadığını söyledi.


Andrew Collins.

Collins serbest bırakılsa da, havayolu şirketi başlattığı soruşturma kapsamında tecrübeli pilotu açığa aldı. Bu durum karşısında mahkemeye başvuran Collins’in davası geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

Collins, olay nedeniyle kendisinin yanı sıra ailesinin de kötü etkilendiğini, Amerikan Hava Kuvvetleri’nde görev yapan çocuklarının bu olay nedeniyle rencide edildiğini, hostes olan eşinin de aşağılayıcı ifadelerle karşı karşıya kaldığını vurguladı. Mahkeme bunun üzerine aldığı kararda, Denver şehir yönetimini 300 bin dolar (1.7 milyon TL) ödemeye mahkum etti.

Kaynak : Sözcu
Bir ilk: Kalbi 6,5 saat duran kadın hayata döndü
Şanlıurfa'da ulaşıma kar engeli
Başkandan şoföre tuvalet önünde 'selam' nöbeti!
4 parti destekledi, tarihi Libya anlaşması kabul edildi
EYT kapsamında mıyım? Ne zaman emekli olurum?
İzmir Çeştur Çeşme İmar 5 İşçi Alacak
TÜBİTAK Bilgem 2 İşçi Alacak
Elon Musk kişisel servetini açıkladı
Kahramanmaraş'ta eğitime kar engeli

Benzer Haberler