Anasayfa » Medya Haberleri » EYT'lilerden eylem kararı! Her gün yapılacak...

EYT'lilerden eylem kararı! Her gün yapılacak...

EYT'lilerden eylem kararı! Her gün yapılacak...

EYT'lilerden eylem kararı

Tarih :
EYT'lilerden eylem kararı! Her gün yapılacak...

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT-SYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, her gün 20.30'da 10 dakika ışıkları açma kapatma etkinliği düzenleyeceklerini duyurdu.

Özüpak, "Ellerimizden alınan haklarımızın haklıya iade edilmesi için verdiğimiz mücadelemiz sürüyor. Şimdi ise bizi yok sayamazsınız demek adına her akşam ışıkları açıp kapatma etkinliğimizle haklı mücadelemizde baş koyduğumuzu bir kez daha yineliyoruz" diye konuştu. Eyleme binlerce EYT'li destek verdi ve o anları sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği dikkat çekici bir eyleme imza attı. “EYT için 10 dakika karanlık” eylemine milyonlarca EYT mağduru katıldı. Derneğin eylem yapma kararına EYT’liler ve birçok siyası isim, sendika ve sivil toplum kuruluşlarından destek geldi.

“ŞİMDİ BİZİ YOK SAYAMAZSINIZ”

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT-SYDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, eylem haberini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Özüpak, “Merhaba emeklilikte yaşa takılan sevgili kaderdaşlarım, sosyal güvenlik yasalarından mağduriyet yaşayan arkadaşlarım ve haklı mücadelemizde destekleyen herkese ama herkese çağrımızdır. Ellerimizden alınan haklarımızın haklıya iade edilmesi için verdiğimiz mücadelemizde yıllar evvelinden başlayan meclis görüşmelerimiz, salon toplantılarımız en son milyonlara ulaşan mitinglerimiz oldu. Şimdi ise bizi yok sayamazsınız demek adına her gün saat 20.30’da 10 dakika ışıkları açma kapatma etkinliğimizle haklı mücadelemizde baş koyduğumuzu bir kez daha yineliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Cumhuriyet
Vergi Konseyinin üye yapısı değişiyor
Memur-Sen'den sürpriz zam çıkışı: % 22'ye karşı %4
Borcu olanlar dikkat! Milyonlarca kişiye haciz şoku
Kayıp 'Ortaköy' davası
Rekor maaşa temizlikçi arıyor!
Memurlar bugün bütçe için eyleme geçiyor!
Öğretmenlere tren bileti ve kargoda '24 Kasım' indirimi
Kamuda yeni dönem başlıyor! Yatırım ombudsmanı geliyor
Eylül'de cari fazla 2.48 milyar dolar oldu

Benzer Haberler