Asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir?

Asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir?

Tarih :
Asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir?
Türkiye için değişim başlıyor' sloganıyla başlatılan iş dünyası ile buluşma programları kapsamında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Samsun'da önemli açıklamalarda bulundu. Albayrak'ın açıklamasına göre asgari ücretlilere, dar gelirlilere uygun faiz koşulları ile 20 yıl vadeli konut kredisi kullandırılacak. Her yıl 100 bin kişinin bu yolla ev sahibi yapılması öngörülüyor. Konut projesinin içinde TOKİ de yer alacak. Peki, Asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir 2019? Bakan Albayrak açıkladı! Peki asgari ücretli vadeli konut kredisi faiz oranları nedir?.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan 20 yıl vadeyle dar gelirli vatandaşlara konut müjdesi verdi. Albayrak, 'Türkiye için değişim başlıyor' sloganıyla başlatılan iş dünyası ile buluşma programları kapsamında Samsun'da konuştu. Peki, Asgari ücretli ne kadar kredi çekebilir 2019? Bakan Albayrak açıkladı!.

ASGARİ ÜCRETLİ NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİR?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Anadolu Ajansı'nın haberine göre Samsun'da iş dünyası ile buluşma toplantısında yaptığı konuşmada, "Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finansman altyapısını tamamladık. 20 yıl vadeyle ve bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile kira hatta kiradan daha ucuz bir maliyetle bu gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak finansal altyapıyı tamamladık." dedi.

.

Toplantıda, dar gelirli ve asgari ücretli vatandaşlara "konut" müjdesi veren Bakan Albayrak, bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranını uygulayacaklarını ve her yıl en az 100 bin vatandaşı ev sahibi yapacaklarını vurguladı.

"Asgari ücretli, dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak bir modelin finansman altyapısını tamamladık. 20 yıl vadeyle ve bugüne kadar Türkiye'de uygulanmış tarihin en düşük faiz oranı ile kira hatta kiradan daha ucuz bir maliyetle bu gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak finansal altyapıyı tamamladık." diyen Bakan Albayrak, TOKİ'nin de içinde yer alacağı modelin, evlerin modelleri, şehirleri, uygulama şartları gibi tüm ayrıntılarını, bu ay bitmeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde özel bir programla vatandaşlara anlatacaklarını duyurdu.

.

Bakan Albayrak, söz konusu modelin diğer sektörlere önemli katkıları olacağına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Sosyal adalet noktasında, sektörler, yan sektörler, iktisadi faaliyetlerin güçlendirilmesi noktasında bu önemli adımı inşallah başlatıyoruz. Bunlar tabii başlangıç, inşallah çok daha güçlü adımlarla çok daha güzel müjdeleri önümüzdeki dönemde anons edeceğiz. Doğrudan sanayicimizi, esnafımızı desteklemek amacıyla kamu bankalarımız başta olmak üzere, farklı diğer bankalarımızın da desteğiyle devreye aldığımız kredileri, hepsini inşallah önümüzdeki süreçte daha da güçlendirerek devam ettireceğiz." dedi.

.

BAKAN ALBAYRAK MÜJDEYİ VERDİ! TARİHİN EN DÜŞÜK FAİZİ

Bakan Berat Albayrak bugün dar gelirliler için ev müjdesi verdi. Bakan Berat Albayrak: ''Asgari ücretle, dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak bir modelin finansman alt yapısını hazırladık. Tarihin en düşük faiziyle 20 yıl vadeli olacak ve TOKİ'nin de içinde yer alacağı, her yıl en az 100 bin vatandaşımızı ev sahibi yapacak modeli bu ay bitmeden özel bir programla anlatacağız'' şeklinde konuştu.

.

Kaynak : Takvim

Benzer Haberler