Erdoğan açıkladı: Bu sabah itibariye 11 şehit var!

Erdoğan açıkladı: Bu sabah itibariye 11 şehit var!

Erdoğan açıkladı: Bu sabah itibariye 11 şehit var!

Tarih :
Erdoğan açıkladı: Bu sabah itibariye 11 şehit var!

Macaristan ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, SMO'nun bu sabah 11 şehit verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan ziyareti öncesi konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan ziyareti öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu. Dün yaptığı açıklamada DAEŞ lideri Bağdadi'nin eşinin yakalandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün de farklı detaylara değindi.

'Olay ciddi boyutlara doğru gidiyor'

Bağdadi'nin eşinin yakalandığını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Olay ciddi boyutlara doğru gidiyor.' diyerek Bağdadi'nin eşinin yanında DNA'sı doğrulanmış çocuğunun da olduğunu söyledi.

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;

İkili ilişkilerimizi tüm boyutlarıyla ele alacağız. Türkiye ve Macaristan arasındaki stratejik işbirliğine yönelik adımların ilerletilmesine ilişkin konuları değerlendireceğiz.

Macaristan ile yakın işbirliğimiz var. İlişkilerimizin geliştirilmesi konusu üzerinde duracağız.

Barış pınarı Harekatı ülkemizin gerçek dostlarını görme fırsatı vermiştir. Tüm dost ülkelere teşekkürlerimi sunuyorum ülkemizin yanında duran tüm ülkeleri hayırla yad edeceğiz.

Teröristlerin hamiliğini yapanları da unutmayacağız.

Ülkemiz barış pınarı harekatı ile 8 yıllık planları sadece 8 günde paramparça etmiştir.

Türkiye ile hesaplaşmaya çalışılmasının gerisinde ülkemizin bu başarısı vardır.

UEFA'ya sert tepki

Görevi spor müsabakaları düzenlemek olan kurumların bu sürece aynı hoyratlıkla dahil olmasının hiçbir amacı yoktur. Gol attıktan sonra asker selamı veren sporcularımızla ilgili akla hayale gelmedik eleştirile hatta dişilin soruşturmaları yapılıyor. Bu aleni bir hukuksuzluktur. UEFA’nın haksız ve siyasi tavrını reddediyoruz.

ABD ziyareti

Biz ABD'ye gidilip gidilmemesi noktasında ekibimle geniş kapsamlı olarak değerlendirdik.

Bush ve Obama ile birçok görüşmelerimiz oldu. Hamdolsun tecrübemiz fena değil.

Şu andaki yaptığımız ziyaret de çok çok farklı bir dönemde yapılıyor.

Barış Pınarı Harekatı’nın olduğu bir dönemde. Burada ABD’nin etkinliği var mı var. ABD buraya ne yazık ki 33 bin tır silah araç gereç gönderdi.

Bunu yüz yüze yapmak farklı telefonla yapmak farklı bir şey. Bu değerlendirmeleri yüz yüze yapmanın çok daha faydalı olacağı konusunda mutabık kaldık.

11 şehit var

PKK/YPG’nin çekilmesi konusunda bize söz vereneler şu a bunu gerçekleştirmiş değil. 150 saat geçti teröristler çıkmış değil.

Şu an halen teröristler Suriye Milli Ordusu’na(SMO) saldırıyor. SMO’da aynı şekilde misliyle onlara cevap veriyor. Bu sabah SMO’dan 11 şehit var. Tabi karşı tarafta bundan çok daha fazlası öldürüldü.

Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler