Anasayfa » Medya Haberleri » Belediye Başkanından işçilere yüzde 40 zam

Belediye Başkanından işçilere yüzde 40 zam

Belediye Başkanından işçilere yüzde 40 zam

Belediye Başkanı Demir'den işçilere yüzde 40 zam

Tarih :
Belediye Başkanından işçilere yüzde 40 zam

Ardahan Belediye Başkanı Demir'den işçilere yüzde 40 zam

31 Mart'ta Ardahan Belediye Başkanı seçilen Faruk Demir, belediyede kiralık araç dönemini sonlandırarak kadrolu işçilere yüzde 40 oranında zam yaptı.

Ardahan’ın CHP’li Belediye Başkanı Faruk Demir, Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası üyesi kadrolu belediye işçileriyle toplu iş sözleşmesi imzaladı. Sendikaya bağlı 68 çalışanı kapsayan iki yıl geçerli toplu iş sözleşmesi kapsamında işçilerin ücretlerine yüzde 40 oranında zam yapıldı.

Yapılan anlaşma sonrası Ardahan Belediye Başkanı Demir, "Sizlerin emekleriyle Ardahanlılara verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. El ele vererek çok çalışacağız ve Ardahan'ı geleceğe taşıyacağız. Ardahan'ın her sokağında, her mahallesinde alın terimiz olacak" dedi.

'ARAÇ KİRA PARASINI PERSONELE VERDİK'

"Araç kiralarına israf edilen paraları personele verdik. Helali, hoş olsun." diyen Demir, "Başkanlık koltuğuna oturduğum gün belediyedeki israf ve hortumları kesmeye kararlıydım ve bunu başardık. Şimdiki amacım da halkımızdan alınan çevre temizlik ve emlak vergilerinde indirim yapmak. Onu da başaracağımıza inanıyorum." ifadesini kullandı.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler