Anasayfa » Medya Haberleri » KHK'lı şehit asker, OHAL Komisyonuna başvurmamış!

KHK'lı şehit asker, OHAL Komisyonuna başvurmamış!

KHK'lı şehit asker, OHAL Komisyonuna başvurmamış!

KHK ile polislik mesleğinden ihraç edildikten sonra askere giden ve Ağrı'da PKK saldırısı sonrasında şehit olan Burak Zekeriya Altınok, OHAL Komisyonuna başvuru yapmamış

Tarih :
KHK'lı şehit asker, OHAL Komisyonuna başvurmamış!
Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda, 5 asker yaralandı. Saldırının ardından Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırılan askerlerden biri de Burak Zekeriya Altınok'tu.

Doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak şehit düşen Burak Zekeriya Altınok'tan, geriye acı bir hikaye kaldı.

695 SAYILI KHK İLE MESLEKTEN ATILMIŞ!

Şehit Altunok'un KHK ile meslekten atılan eski bir polis memuru olduğu ortaya çıktı. Altunok'un FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle 2017 yılında 695 sayılı KHK ile mesleğinden ihraç edildiği, 16 ay da cezaevinde tutuklu olarak yargılandığı ortaya çıktı.


ASKERE GİTTİ, ŞEHİT DÜŞTÜ

Cezaevinden çıktıktan sonra polislik görevine dönemeyen Burak Zekeriya Altınok, bedelli askerlikten yararlanmak için girişimlerde bulundu, ancak yeterli parayı bulamadı.

Uzun dönem askerlik yapmaya karar veren Burak Zekeriya Altınok, askerde şehit düştü.

OHAL KOMİSYONUNA BAŞVURMAMIŞ

Memurlar.net olarak edindiğimiz bilgilere göre, 695 sayılı KHK ile ihraç edilen Burak Zekeriya Altınok, göreve geri dönmek için OHAL Konisyonuna herhangi bir başvuruda bulunmamış.

Memurlar.Net - Özel
Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Kaynak : Memurlar.Net
Meclis'te EYT tartışması!
İstanbul'da sabah ezanına 'mesai' ayarı
Moody’s’den 2020 yılı için küresel ekonomi değerlendirmesi
Çalışma Bakanı açıkladı!Yüzde 40'ı vazgeçti!
Çalışma Bakanı'ndan EYT açıklaması!
Part-Time çalışanlar dikkat! Üçte iki kuralı var
Yalova Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
TBMM'de AK Parti ile CHP arasında gerginlik

Benzer Haberler