Anasayfa » Medya Haberleri » HDP’li dört belediyeye daha kayyum atandı

HDP’li dört belediyeye daha kayyum atandı

HDP’li dört belediyeye daha kayyum atandı

HDP’li dört belediyeye daha kayyum atandı

Tarih :
HDP’li dört belediyeye daha kayyum atandı

Diyarbakır’da dün belediye başkanları gözaltına alınan HDP’li Kayapınar, Kocaköy ve Bismil ilçe belediyeleri ile Van Erciş Belediye Başkanı Yıldız Çetin'in yerine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atandı.

Daha önce yerine kayyum atanan HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı ile birlikte gözaltına alınan Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Keziban Yılmaz, Bismil Belediye Eşbaşkanı Gülcan Özer ile Kocaköy Belediye Eş Başkanı Rojda Nazlıer'in yerine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Van’ın Erciş ilçesinde de hakkındaki terör soruşturması nedeniyle gözaltında bulunan HDP’li Belediye Başkanı Yıldız Çetin’in yerine Kaymakam Nuri Mehmetbeyoğlu, “Belediye Başkan Vekili” olarak görevlendirildi.
Valilikten yapılan açıklamada, HDP'li Ercis¸ Belediye Bas¸kanı Çetin'in, Van 4 ve 5. Agˆır Ceza Mahkemesinde “Silahlı tero¨r örgu¨tu¨ne üye olma” ve “Tero¨r örgu¨tu¨ propagandası yapmak” suc¸larından yargılandığı anımsatıldı. Çetin hakkında ayrıca Van ve Erciş Cumhuriyet Bas¸savcılıgˆınca “Silahlı tero¨r örgu¨tu¨ne üye olmak” suc¸undan sorus¸turma su¨recinin devam ettiği vurgulanan açıklamada, Çetin'in ilçedeki soruşturma kapsamında gözaltında bulunduğu kaydedildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Benzer Haberler