130 bin işçinin zam oranları belli oluyor!

130 bin işçinin zam oranları belli oluyor!

130 bin işçinin zam oranları belli oluyor!

Tarih :
130 bin işçinin zam oranları belli oluyor!

Binlerce çalışan bekliyor! Zam oranları belli oluyor

Metal sektöründe faaliyet gösteren 186 iş yerinde çalışanların, 2020 yılındaki zam oranları belli oluyor. Sendika, yüzde 26 talep etmişti.

Arçelik, Bosch, Ford Otosan, Mercedes, Renault, Siemens, TOFAŞ ve TürkTraktör'ün de aralarında olduğu 186 iş yerinde çalışan yaklaşık 130 bin kişinin gözü kulağı, maaş zamlarının belirleneceği toplantıya çevrildi.

Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası'nın (MESS), 7 Ekim'de başlayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında bugün son defa bir araya gelmesi bekleniyor. Heyetler arasında yapılan önceki görüşmede maaş zamları konusunda herhangi bir mutabakat sağlanmadı. Sadece sözleşmenin kapsamı belirlendi.

ZAM AÇIKLAMALARI ŞÖYLE OLDU

Türk Metal daha önce yapmış olduğu açıklamada; ilk altı ayda yüzde 26,28, ikinci altı ayda enflasyon +yüzde 1 zam istemişti. Sendika Başkanı Pevrul Kavlak “Bilimsel ve gerçekçi temellere dayanarak hazırladığımız taleplerimiz, inanıyoruz ki anlayışla karşılanacaktır” demişti.

MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol da “Sektörümüzün içinden geçtiği sıra dışı şartların dikkate alınacağına, başta ülkemiz olmak üzere bütün paydaşlar için olumlu sonuç doğuracak şekilde ortak akılla hareket edileceğine inanıyoruz” açıklamasını yapmışt

Sefa Bilgitekin

Kaynak : Türkiye
Bahçeli: Güç ve zor kullanmak kaçınılmazdır
BM Genel Sekreteri Guterres: İdlib'de derhal ateşkes ilan edilmeli
Firavun faresi tarafından ısırılan kadın, uzuvlarını kaybetti!
Bakan Akar ve Komutanlar sıfır noktasında
Kamuda personel servisi kalkıyor
Suriye'de hain saldırı! 33 şehit, yüreğimiz yanıyor...
Müze giriş zammına dava
ABD Dışişleri Bakanlığı: NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız

Benzer Haberler