Anasayfa » Medya Haberleri » Hulusi Akar: Teröristleri taşıyan 125 araç çıkış yaptı

Hulusi Akar: Teröristleri taşıyan 125 araç çıkış yaptı

Hulusi Akar: Teröristleri taşıyan 125 araç çıkış yaptı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD ile varılan mutabakat sonrası Suriye'deki son durumu anlatarak, "Rasulayn'dan PKK/YPG'li teröristleri taşıyan 125 araç çıkış yaptı" ifadelerini kullandı.

Tarih :
Hulusi Akar: Teröristleri taşıyan 125 araç çıkış yaptı
Canlı yayına bağlanan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye Suriye'de kimyasal silah kullandı" iddialarını net bir şekilde bir kez daha yalanladı. Suriye'deki son durum hakkında bilgi veren Akar, "Teröristleri taşıyan 125 araç çıkış yaptı" ifadelerini kullandı.
"Kesinlikle söz konusu değil"
Hulusi Akar konuyla ilgili sözlerine devam ederek, "Bizim herhangi bir şekilde kimyasal silah kullanmamız kesinlikle söz konusu değil. Değerler manzumesi açısından bizim böyle bir şey düşünmemiz, böyle bir şey yapmamız kesinlikle söz konusu değil. Bir de sivillere zarar verilmesi hususu var. Ben bunu övünerek söylüyorum TSK'nın bütün personeli bu düşünceleri paylaşıyor. Biz asil milletimize yaraşır bir şekilde gerek planlamada gerekse uygulama sadece ve sadece teröristleri hedef almaktayız. Bunun dışında masum insanlara zarar verilmemesi için elimizden gelen gayreti gösterdik göstermeye devam edeceğiz. Biz insanları ikiye ayırıyoruz. Teröristler ve diğerleri" ifadelerini kullandı.
"Teröristleri taşıyan 125 araç çıktı"
ABD öncülüğündeki koalisyonun üyelerine yönelik saldırı iddialarının da gerçeği yansıtmadığını söyleyen Akar sürecin muhatabı ABD ile takip edildiğini kaydetti. Son durumu paylaşan Bakan Akar Rasulayn'dan PKK/YPG'li teröristleri taşıyan 125 aracın çıktığını ve 30 ihlal yapıldığını söyledi.

Kaynak : Yeni Akit

Benzer Haberler