Anasayfa » Medya Haberleri » Trump’tan kafaları karıştıran hareket!

Trump’tan kafaları karıştıran hareket!

Trump’tan kafaları karıştıran hareket!

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından birkaç saat önce yaptığı "askerlerimizi eve getiriyoruz" paylaşımını silerek yeni bir açıklama yaptı.

Tarih :
Trump’tan kafaları karıştıran hareket!
ABD Başkanı Donald Trump, Savunma Bakanı Mark Esper'in soyadını yanlış yazdığı ve "askerlerimizi eve getiriyoruz" mesajını içeren Twitter mesajını silerek, Suriye ile ilgili yeni paylaşımda bulundu.
ABD Başkanı Trump, kendi Savunma Bakanı Esper'in soyadını yanlış yazdığı ve Suriye'deki Amerikan askerlerinin ülkelerine döneceğini yazdığı paylaşımını silmek zorunda kaldı.
Trump, Esper yerine "Esperanto" yazdığı, "Ateşkes çok iyi gidiyor. Çabuk sona eren bazı ufak çatışmalar var. Kürtler yeni bölgelere yerleştiriliyor. ABD askerleri, çatışma ya da ateşkes bölgelerinde bulunmuyor. Petrolün güvenliğini sağladık. Askerlerimizi eve getiriyoruz." şeklindeki ilk paylaşımını kısa süre sonra sildi.
"ABD askerleri, çatışma ya da ateşkes bölgelerinde bulunmuyor"
Suriye ile ilgili yeni paylaşım yapan Trump, bu sefer "Mark Esper" adına atıf yaparak, "Ateşkes çok iyi gidiyor. Çabuk sona eren bazı ufak çatışmalar var. Kürtler yeni bölgelere yerleştiriliyor. ABD askerleri, çatışma ya da ateşkes bölgelerinde bulunmuyor. Petrolün güvenliğini sağladık." ifadelerini kullandı.
Trump'ın yeni paylaşımında "askerlerimizi eve getiriyoruz" cümlesini silmesi de dikkat çekti.
Afganistan'a giderken uçakta basın mensuplarına açıklamalar yapan Esper, Suriye'den çekilen bin civarındaki ABD askerinin tamamının Irak'ın batı bölgelerine kaydırılacağını duyurmuştu.

Kaynak : Yeni Akit
Emeklilikte yeni dönem! Maaş kriterleri değişiyor
İşsizlik rakamları açıklandı!
Ayasofya için karar bekleniyor
Alternatif ürün 'maviyemiş' ekonomiye büyük katkı sağlıyor
Türkiye'nin süt devi iflas etti!
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'nın makam odası haczedildi!
Market kurbanlık fiyatları ne kadar?
Albayrak: Ama bugün ama yarın Ayasofya açılacak
Trabzon Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Benzer Haberler