Anasayfa » Medya Haberleri » Bakan açıkladı: Affetmeyecek

Bakan açıkladı: Affetmeyecek

Bakan açıkladı: Affetmeyecek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan gümrüklerde yapay zekayla araç ve yük taraması yapılacağını bildirdi. Bakan Pekcan "Tamamı yerli ve milli kaynaklarımızla geliştirilecek olan 'Tarama Ağı Projesi' ile yapay zeka teknolojileri kullanılarak araç veya yükün içerisindeki yasa dışı, suç ve tehdit unsurları otomatik olarak belirlenebilecek" açıklamasında bulundu.

Tarih :
Bakan açıkladı: Affetmeyecek
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan gümrükteki geçişler ve kontrollerle ilgili açıklamalarda bulundu. Gümrüklerde kaçakçılığın önlenmesinde, kayıt dışılığın azaltılmasında etkinliği artırmak için yüksek teknoloji yatırım ve projelere bir yenisini daha eklediklerini bildiren Bakan Pekcan “Tamamı yerli ve milli kaynaklarımızla geliştirilecek olan 'Tarama Ağı Projesi' ile yapay zeka teknolojileri kullanılarak araç veya yükün içerisindeki yasa dışı, suç ve tehdit unsurları otomatik olarak belirlenebilecek” açıklamasında bulundu.

CERİ PAYLAŞIMI SAĞLANACAK

Pekcan "X-ray sistemlerinde üretilen veri ve bilginin komşu ülke gümrük idareleriyle veri paylaşımı da sağlanarak aynı aracın sınır geçişlerinde mükerrer taranmasının önüne geçilecek ve hızlı bir lojistik geçiş koridoru kurulmuş olacak” dedi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
GSM operatörlerine deprem cezası
Faizler dibe çakıldı! Hangi faize ne kadar ödenir? İşte tablo...
Bedelli askerlik yapacaklara kıdem tazminatı müjdesi!
Tüketiciye güven gelmiyor
3 bakanlıkta atama kararları yayımlandı
İpin ucu kaçmıştı! Erdoğan devreye giriyor
Tazminat ve işsizlik maaşı alma şartları nelerdir? Emeklilik hesaplaması...

Benzer Haberler