Anasayfa » Medya Haberleri » 40 bin kişi Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kıldı

40 bin kişi Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kıldı

40 bin kişi Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kıldı

İşgalci İsrail güçlerinin tüm engellemelerine rağmen 40 bin kişinin Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kıldığı bildirildi.

Tarih :
40 bin kişi Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kıldı
>İşgalci İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa çevresindeki ve kapılarındaki tüm engellemelerine ve kısıtlamalarına rağmen bugün Mescid-i Aksa’da kılınan Cuma namazına on binlerce kişi katıldı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, bugün Mescid-i Aksa’da kılınan Cuma namazına yaklaşık 40 bin kişinin katıldığını açıkladı.

Mescid-i Aksa hatibi Şeyh Yusuf Ebu Sinine, Cuma hutbesinde, “Allah bizi bu topraklarda ve Mescid-i Aksa civarında yaşamamız için seçti. Zorluklar ne kadar şiddetlenirse şiddetlensin kararlılık gösterip direnmeye devam edeceğiz” dedi.

İşgal güçlerinin Kudüs kenti sakinlerine yönelik ihlallerini sürdürdüğünü belirten Ebu Sinine, Kudüslülerin evlerini yıkan işgal yönetiminin Mescid-i Aksa bekçilerine, çalışanlarına ve cemaatine de baskı uyguladığını, âlimleri Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırdığını söyledi.

Şeyh Yusuf Ebu Sinine, Filistinlileri Mescid-i Aksa’ya gelerek namaz kılmaya ve nöbet tutmaya, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin her gün düzenledikleri baskınlarla Mescid-i Aksa’nın statüsünü ve kimliğini değiştirme girişimlerinin başarılı olmasına fırsat vermemeye davet etti.

Kaynak : Milli Gazete
Belediye Başkanı'na protokolde yer vermediler
MEB 60 bin atama yapılacağının müjdesini vermelidir'
Erdoğan: Mektubu sayın Başkana geri takdim ettim
AK Parti'de 2 il başkanı daha istifa etti
İsmar’ın isim hakkı satışa çıkıyor
Şanlıurfa Valiliği: 14 asker yaralandı
Korkunç hastalık şoke etti! Ağzında başladı her yerine yayıldı
Twitter'dan skandal sansür! Tepki yağıyor

Benzer Haberler