Anasayfa » Medya Haberleri » Daum'dan yanıt! Türk ordusu Alman ordusuna benzemez

Daum'dan yanıt! Türk ordusu Alman ordusuna benzemez

Daum'dan yanıt! Türk ordusu Alman ordusuna benzemez

Bir dönem ülkemizde çalışan teknik direktör Christoph Daum, Türkiye’de askerin çok başka bir yeri ve imajı olduğuna vurgu yaparken''Türk ordusu Alman ordusuna benzemez'' dedi.

Tarih :
Daum'dan yanıt! Türk ordusu Alman ordusuna benzemez
Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Bursaspor’da görev yapan Alman hoca Christoph Daum Sport1 Televizyonu’na konuştu. Milli Takım’ın Arnavutluk ve Fransa maçından sonra verdiği asker selamını eleştiren ve bunu ırkçılık boyutuna taşımaya çalışan Alman medyasına ve kamuoyuna sert bir cevap verdi.

Türkiye’de askerin çok başka bir yeri ve imajı olduğuna vurgu yapan ve Türk ordusunun Alman ordusuna benzemediğini dile getiren Daum, şu ifadeleri kullandı;

“Türkiye’de Türk ordusuna yüksek bir takdir vardır. Türkiye’de 3 kulüpte çalıştım. Süper Lig’de antrenör olarak birkaç yüz oyuncu oynattım ve aynı zamanda yüz civarında futbolcunun asker selamı verdiğine tanıklık ettim. Bunları bizzat kendim yaşadım. Asker, orada Türk ordusunun genel adıdır ve toplumsal imajı çok düzgündür (önceliğe sahiptir). Ordu Türkiye’de muazzam bir tanıma sahiptir. Mehmetçik Vakfı’na ben de bağışta bulundum. Her Türk, askerine karşı şefkatlidir.

Almanya’daki Bundeswehr’in (Alman Ordusu) her zaman tartışmalı bir imajı vardır. Ancak Türk ordusu buna benzemez. Türkiye’de neredeyse asker, Alman polisi gibidir. Arkadaşınız, yardımcınızdır. Askerin ve ordunun saygısı son derece yüksektir.”

 

Kaynak : Yeni Akit
17 Kasım 2019'dan önemli gündem başlıkları
Komşuda benzine yüzde 50 zam sokakları karıştırdı!
Emlakta yüzde 35'lik gelir vergisine 'bir defaya mahsus muafiyet' önerisi
Milli Eğitim müfettişi otelde ölü bulundu
Kayseri'den Suriyelilere 20 tır gıda yardımı
Sünnet yasaklandı, artık kulak deliyorlar!
Karabük'te feci kaza! Bir aile yok oldu..
Tırın altında kalan doktor feci şekilde hayatını kaybetti

Benzer Haberler