Anasayfa » Medya Haberleri » Binlerce kamu çalışanına nöbet ücreti müjdesi!

Binlerce kamu çalışanına nöbet ücreti müjdesi!

Binlerce kamu çalışanına nöbet ücreti müjdesi!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, acil servislere hizmet veren röntgen ve laboratuvar çalışanlarına ödenmeyen yüzde 50 artırımlı nöbet ücretlerinin Danıştay kararıyla ödeneceğini bildirdi.

Tarih :
Binlerce kamu çalışanına nöbet ücreti müjdesi!
Durmuş, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’nun 2014’teki yazılı kararıyla acil servislere hizmet veren röntgen ve laboratuvar çalışanlarına yüzde 50 artırımlı nöbet ücretlerinin ödenmediğini anımsattı.

Sağlık-Sen’in bu konuyla ilgili Danıştay’da dava açtığı ve davanın sonuçlandığını vurgulayan Durmuş, şunları kaydetti: “Sağlık-Sen, röntgen ve laboratuvar biriminde çalışan ve nöbet tutmak sureti ile acile hizmet veren teknisyenlere nöbet ücretlerinin yüzde 50 artırımlı ödenmemesini haksız bir uygulama olarak değerlendirerek Danıştay’a başvurmuştu.

KURUM KARARI İPTAL EDİLDİ
Açılan davada Sağlık-Sen’i haklı bulan Danıştay 12. Dairesi, haksızlığa zemin teşkil eden kurum kararını iptal etti. Böylece, acil servislere hizmet veren röntgen ve laboratuvar çalışanlarına ödenmeyen yüzde 50 artırımlı nöbet ücretleri Danıştay kararıyla ödenecek.” Durmuş, idarenin zaman zaman söz konusu hatalar yapabildiğini belirterek, “Röntgen ve laboratuvar teknisyenlerinin acile hizmet verdiğini kurum yetkilileri de çok iyi biliyor. Ama nedense göz göre göre bu tür haksız uygulamalar yapılıyor. Danıştay’ın verdiği karar haklı bir karardır. Bu karar hepimizin yüzünü güldürmüştür. Başta emeklerinin karşılığını alamayan ilgili sağlık çalışanı arkadaşlarımız olmak üzere herkes için hayırlı olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Şanlıurfa'nın sınır ilçelerinde eğitime 2 gün ara verildi
Türkiye İhracat Kredi Bankası 1 İşçi Alacak
Hüseyin bebeğin ölümünde 4 hastaneye inceleme
Anestezi teknikerinin ölümüne ilişkin iddianame kabul edildi
KİT'lerdeki Taşeron İşçilere daimi kadro Resmi Gazete'de
Kamuda personel alımı sürüyor
KKTC belediye başkanlarından Barış Pınarı Harekatı'na destek
Konut satışları İstanbul'da azaldı, Ankara ve İzmir'de arttı

Benzer Haberler