Anasayfa » Medya Haberleri » Yüzde 22 indirim müjdesi! Bugün başladı

Yüzde 22 indirim müjdesi! Bugün başladı

Yüzde 22 indirim müjdesi! Bugün başladı

Yüzde 22 indirim müjdesi! Bugün başladı

Tarih :
Yüzde 22 indirim müjdesi! Bugün başladı

TOKİ'den yüzde 22 indirim! Kimler faydalanacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik ikinci indirim kampanyası bugün başladı. Kampanyadan yararlanmak isteyenler, 18 Ekim'e kadar ilgili bankaya başvurabilecek. Başvuru nasıl yapılacak? Kimler faydalanacak? İndirim kampanyasının süresi ne kadar?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığının borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasına başvurular bugün başladı. TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl ikincisi düzenlenen kampanyada alıcılara peşin ödemelerde yüzde 22 indirim yapılacak.
Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Bu kişiler, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Son başvuru tarihi 18 Ekim

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, yarından itibaren 18 Ekim'e kadar ilgili bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim uygulaması kapsamında bulunan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2018 Haziran sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksidi 2018 Haziran sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Emekliye ek 1.150 TL fırsatı!
Avrupa Birliği, Türkiye'ye silah ambargosu kararı aldı
Memur zammı ile ilgili kritik ayrıntı! Resmi Gazete'de yayımlandı...
Emekliler dikkat! Zam hesabı böyle yapılıyor
Sendikaya üye olan memurlar dikkat!
70 doğumluya 50 yaştan 2020'de emeklilik
'Belediyeler, 2019/2 KPSS yerleştirmelerine kadro bildirsin' yazısı
Mersin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Bakan Akar İyi Parti'yi ziyaret etti

Benzer Haberler