Anasayfa » Medya Haberleri » İki yeni parti daha geliyor!

İki yeni parti daha geliyor!

İki yeni parti daha geliyor!

İki yeni parti daha geliyor!

Tarih :
İki yeni parti daha geliyor!

Davutoğlu ve Babacan'ın yanı sıra iki isim daha parti kuruyor

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlardan Ali Babacan'ın yanı sıra iki isim daha önümüzdeki süreçte yeni parti kurmayı planlıyor.

Siyaset gündeminde yer alan başlıklardan biri de kurulması beklenen yeni partiler... Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlardan Ali Babacan, AKP'den istifa ederek yeni oluşum kurma çalışmalarına başlamıştı.

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın yanı sıra iki ismin daha önümüzdeki süreçte yeni parti kuracağı siyaset kulislerinde konuşulanlar arasında...

RIFAT SERDAROĞLU VE ÖZTÜRK YILMAZ YENİ PARTİ KURUYOR

Edinilen bilgilere göre Eski bakan Rıfat Serdaroğlu’nun öncülüğünü yaptığı Çoban Ateşi Hareketi'nin Ekim ayında partileşmesi bekleniyor. Öte yandan geçtiğimiz süreçte CHP'den ihraç edilen Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz da yeni bir parti kurmak için çalışmalara başladı.

AÇIKLAMA YAPTI

Öztürk Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bir parti kurma çalışması içerisinde olduklarını belirterek, "Hedefimiz sadece klasik bir siyasi parti kurmak değildir. Hedefimiz, Türkiye'de radikal, köklü değişiklikler yapacak bir siyasi partinin ilk adımını atmaktır. Bugün ilk adım atılıyor, devamı gelecek." dedi.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler