Anasayfa » Medya Haberleri » Geliri olmayana devletten 817 TL

Geliri olmayana devletten 817 TL

Geliri olmayana devletten 817 TL

Geliri olmayana devletten 817 TL

Tarih :
Geliri olmayana devletten 817 TL

Engelliler, sosyal güvencesi olmayanlar, yaşlılar, anne veya babası olmayan yardıma muhtaç çocuklara, SGK ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından aylık bağlanıyor.
Yüzde 40 ve üzeri engelli olup da sosyal güvencesi bulunmayan engelliler ve yaşlılarla anne veya babası olmayan (yetim) muhtaç çocuklara, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından aylık bağlanıyor. Bu kişiler sağlık hizmetinden de ücretsiz yararlanıyor. Muhtaç ve engelliye bu yıl 817 lira maaş bağlanacak.

POSTA VEYA İNTERNET

Başvuru için form doldurmak gerekiyor. Sağlık sorunu olanlardan sağlık kurulu raporu isteniyor. Toplanan belgelerin ikamet edilen yerdeki ‘Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekiyor. Başvurular şahsen, posta yoluyla veya genel müdürlüğün internet sitesi (vgm.gov.tr) üzerinden yapılıyor. Aynı aileden sadece bir kişiye aylık bağlanabiliyor.

ARANAN ŞARTLAR NELER?

Muhtaçlık aylığı için müracaat edecek kişinin sosyal güvencesi olmayacak. Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmayacak. Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olacak. Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı (ev, ticari taksi gibi) olmayacak. Geliri olanların ise aylık geliri 592 lirayı aşmayacak. Herhangi bir aylık bağlanmamış olacak.

(GÜNEŞ)
Kaynak : SGK Rehberi
Dizel skandalı patladı! Fiyatı rekor kırdı
"MehmetçiğeSelamGönder"kampanyası hızla yayılıyor
TÜBİTAK 4 İşçi Alacak
Gümüşhane Siran Belediyesi 3 İşçi Alacak
Devlet Bahçeli'nin yeni fotoğrafı paylaşıldı, işte dikkat çeken detay
CHP’li belediyede 2 müdür kavga etti, silahlar çekildi
Kamuda personel alımı sürüyor
Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Benzer Haberler