Anasayfa » Medya Haberleri » Binali Yıldırım’a yeni koltuk!

Binali Yıldırım’a yeni koltuk!

Binali Yıldırım’a yeni koltuk!

Binali Yıldırım’a yeni koltuk!

Tarih :
Binali Yıldırım’a yeni koltuk!

Eski Başbakan ve AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanması konusunda hazırlık yapıldığı öğrenildi.

Ankara kulislerinde konuşulanlara göre İstanbul Büyükşehir seçimini kaybeden Yıldırım’ın, Fuat Oktay’dan sonra 2. Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak, Beştepe’deki koltuğa oturması bekleniyor. Yıldırım için Cumhurbaşkanlığı sarayında makam odası hazırlıklarına başlandığı da öne sürülüyor.

KULİSLERDE YENİ BİLGİLER

Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bakanlar kurulunda değişikliğe gidip gitmeyeceği tartışılırken, kulislere yeni bilgiler de yansıdı. Edinilen bilgiye göre Erdoğan'ın yakın çevresi, “CHP istiyor diye revizyon yapılmaz” yorumlarını dile getiriyor ve kısa vadede bir kabine revizyonu beklenmiyor.

YENİ YÖNETİM ANLAYIŞI

Kabine revizyonu yerine, ”Cumhurbaşkanı Yardımcılarına bağlı çalışacak bir Bakanlar kurulu” modeli üzerinde durulduğu da kaydedildi. Böylece Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Yardımcıları aracılığıyla bakanlıklar arasındaki koordinasyonu daha kapsamlı biçimde sağlayacağı belirtiliyor.

2. Cumhurbaşkanı yardımcısı olma ihtimali kuvvetlenen Binali Yıldırım'ın da, İstanbul yenilgisi sonrası, parti içinde hız kazanan tartışmaların ardından, “Dostunu düşmanını tanıdığı ve yeni dönemde buna göre hareket edeceği” yorumları da yapılıyor.

Kaynak : Sözcu
Antalya Belseki 1 İşçi Alacak
TÜBİTAK 4 İşçi Alacak
0-60 aylık çocuklara kreş desteği başvuruları nasıl yapılıyor?
Bursa Burulaş1 İşçi Alacak
294 milyon liraya yapıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan açacak
THK Başkanlığı'na kayyum atandı
Çeyiz parası nasıl alınır? İşte tüm merak edilenler
İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi, şoför ve satış danışmanı alımı yapılıyor!.

Benzer Haberler