Anasayfa » Medya Haberleri » Kılıçdaroğlu, torpil belgesinde ismi geçenlere ne yapacak?

Kılıçdaroğlu, torpil belgesinde ismi geçenlere ne yapacak?

Kılıçdaroğlu, torpil belgesinde ismi geçenlere ne yapacak?

SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde de personel alımında kayırmacılık yaptığı iddialarıyla sürekli gündem olan Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul İl Genel Sekreter Vekilinin işçi alımları için torpil süreci başlatan resmi yazısına nasıl bir işlem yapacağı merak ediliyor.

Tarih :
Kılıçdaroğlu, torpil belgesinde ismi geçenlere ne yapacak?

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Büyükşehir'e partilileri doldurmak için düğmeye bastı. CHP İstanbul İl Başkanlığı'ndan 39 İlçe Başkanlığı'na gönderilen yazıda, partiye ulaşan CV'lerle ilgili talimat verildi.

İl Genel Sekreter Vekili Hale Özcömert Coşkun imzalı belgede, "İlçelerinize yapılan iş başvurularınızı daha önceden de ifade edildiği gibi İBB İnsan Kaynakları Müdürlüğü'ne yönlendirmesi; ancak ilçenizin referans olacağı CV'lerin dosyalarını 17 Eylül 2019 Salı günü saat: 19:00'a kadar İl Sekreterliğimize teslim edilmesi hususunda gereğini rica ederim" denildi. Yazıda, partiden referansı olanların İl Sekreterliği'ne, referansı olmayanların ise İBB'ye başvurmalarının talep edilmesi dikkat çekti.

İşte o belge

Gözler Kılıçdaroğlunda, ilgileri görevden alacak mı?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun her defasında haktan, hukuktan ve adaletten bahsetmesi nedeniyle işe alımlarda torpil sürecini teşkilatlara resmi bir yazı ile duyuranları görevden alıp almayacağı merak ediliyor.

Yine yapılan yazışmalardan kimlerin haberinin olup olmadığı da merak edilen konular arasında. Ayrıca, İçişleri Bakanlığı'nın resmi yazı ile torpil sürecini başlatanlar hakkında işlem yapıp yapmayacağı da merak ediliyor. Zira işe alımlarda suistimal ve torpil süreci açıkça mevzuatta suç olarak kabul ediliyor.

CHP teşkilatının kısa sürede yağma sürecini başlatması vatandaşları da şaşırttı. Çünkü, seçimlerdeki temel vurgu hak ve adaletti.

Ancak, şuana kadar Kılıçdaroğlundan herhangi bir açıklama gelmemesi dikkat çekiyor.

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler