Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan: Patriot konusu masadan kalkmış değil

Erdoğan: Patriot konusu masadan kalkmış değil

Erdoğan: Patriot konusu masadan kalkmış değil

Erdoğan: Patriot konusu masadan kalkmış değil

Tarih :
Erdoğan: Patriot konusu masadan kalkmış değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Patriot konusu) Bu, masadan kalkmış bir konu değil

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'ye hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleniyor.

Erdoğan'ın buradaki açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Görüşmelerin ilk gününde 24 Eylül Salı günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na hitap edeceğim. Hitabımda Birleşmiş Milletler'in gündeminde yer alan uluslararası barış ve güvenliğe ilişkin temel meselelere dair görüşlerimizi dile getireceğiz."

"2020 Eylül-2021 Eylül dönemini kapsayacak olan Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanlığı görevine Büyükelçi Volkan Bozkır'ı aday gösterdiğimizi duyurmak isterim."

"Sınır boylarında bütün hazırlıklarımız tamamlanmış vaziyette ABD malum stratejik ortağımız. NATO'da beraberiz, uzun yıllar bu stratejik ortaklığımızı her halükarda devam ettirmişiz. Biz şu anda da aynı noktadayız. ABD ile karşı karşıya gelmek gibi bir arzumuz yok. Ancak ABD'nin de davetli olmadığı bir yerde şu anda terör örgütlerine vermiş olduğu desteği bizim de görmemezlikten gelme gibi bir lüksümüz olamaz. Yani YPG/PKK gibi terör örgütlerine verdikleri destek apaçık ortadadır."

"(Fırat'ın doğundaki adımlar) Bizi taciz eden, bölgemizde sıkıntı veren bu terör örgütlerinden, buraları arındırmış olacağız, temizlemiş olacağız. İnancımız budur."

"(Patriot konusu) Bu, masadan kalkmış bir konu değil."

"(Dünya beşten büyüktür) Bu sadece Türkiye'nin değil tüm insanlığın, Birleşmiş Milletler Genel Kurul üyelerinin ön koşulu olmalıdır."

Kaynak : Anadolu Ajansı

Benzer Haberler