Anasayfa » Medya Haberleri » O taşeron işçiler işten atıldı

O taşeron işçiler işten atıldı

O taşeron işçiler işten atıldı

Manisa OSB'de kurulu Ekinler Endüstri'de çalışan 8 işçi daha işten atıldı. Şu ana kadar işten atılan işçilerin sayısı 44'e çıktı.

Tarih :
O taşeron işçiler işten atıldı
Manisa Organize Sanayi Bölgesinde yer alan elektrik malzemeleri imalatı yapan Ekinler Endüstride Türk Metal’de örgütlenmeye çalışan işçiler işten çıkarılmaya devam ediyor. Dün akşam 8 işçinin daha çıkarılması ile birlikte iki haftada toplamda 44 işçi işten çıkarıldı. Çıkarılan işçiler fabrika önünde eylem yaparken üretim, demir döküm ve enjeksiyon ünitelerinde çalışan işçiler de eyleme destek verdi.

“Üretimde ekonomik daralma” iddiasıyla işçi kıyımı yapan patron, bir yandan yeni işçiler almaya da devam ediyor. 7 yıldır Ekinler Endüstride çalışırken işten atılan bir kadın işçi, Evrensel’e konuşarak, “Birlikte güçlüyüz, ekonomiyi bahane ederek bizleri işten çıkardılar. Fakat üretim devam ediyor, içerdeki arkadaşlarımız sürekli mesaiye kalıyor, üretim yoksa neden sürekli işçi alıyorlar?” diyerek işten atmaların gerçek sebeninin sendikal örgütlenme olduğunu söyledi.

“KAZANAN BİZ OLACAĞIZ”
Fabrika önündeki eylemde basın açıklamasını yapan Türk Metal Manisa 1 No’lu Şube Başkanı Ercan Dereli, “İşveren çeşitli akıl oyunlarıyla, bizleri yolumuzdan çevirmeye çalışacaktır, aldanmayın. Yeter ki sizler sendikal örgütlenmeye sahip çıkın. Birlikteliğimizi güçlendirin. Unutmayın kazanan biz olacağız” diyerek fabrikada sendikalı işçilerin çoğunlukta olduğunu belirtti ve sendikasız işçileri örgütlenmeye ve diğer işçilere destek olmaya çağırdı.

Kaynak : SGK Rehberi
Yargıtay'dan fazla mesai için emsal karar!
KOSGEB destek kredisi nasıl alınır? .
Kars'ta askeri aracın geçişi sırasında patlama: 7 yaralı
Büyük ikramiyenin sahibi parasını aldı!
'Teröristlerin ayrıldığından emin olursak harekat durdur'
Uşak Üniversitesi Eski Hükümlü İşçi Alım İlanı
Memurların aylık maktu fazla çalışma ücreti ne kadar oldu?
MHP'den ihraç edilen o isme Bahçeli'den jest!

Benzer Haberler