Anasayfa » Medya Haberleri » İŞKUR en az ilköğretim mezunu güvenlik görevlisi alacak!

İŞKUR en az ilköğretim mezunu güvenlik görevlisi alacak!

İŞKUR en az ilköğretim mezunu güvenlik görevlisi alacak!

Tarih :
İŞKUR en az ilköğretim mezunu güvenlik görevlisi alacak!
İstihdam seferberliğine son hız destek veren Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilanlar ile binlerce özel güvenlik görevlisi alımı yapılıyor. Türkiye genelindeki pek çok kuruma ilköğretim mezunu olmak şartıyla güvenlik görevlisi alınacak. Sizde haber detayında yer alan güvenlik görevlisi alımları linkine tıklayarak, kendinize uygun alanda İŞKUR başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılan ÖGG sınavını geçen adaylar için İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla Türkiye'nin çeşitli illeri için yayınlanan güvenlik görevlisi alım ilanlarının genel şartları ile her kurumun kendine has bazı özel şartları bulunmaktadır. Güvenlik görevlisi nasıl olunur? İŞKUR'a nasıl başvuru yapılır?.

İŞKUR GÜVENLİK GÖREVLİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Güvenlik görevlisi olmak isteyenler için İŞKUR üzerinden başvurularını yapabilirler. Size uygun olan il ve şartları tamamlıyorsanız İŞKUR sistemine kayıt olarak başvuru yapabilirsiniz.

İŞKUR GÜVENLİK GÖREVLİSİ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR BAŞVURU EKRANI

İŞKUR üzerinden yayınlanan güvenlik görevlisi alım ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar İŞKUR il müdürlüklerinden ya da İŞKUR internet sitesi üzerinden ilgili pozisyonlara başvuru yapabilmektedir. İlana ulaşmak ve başvuru yapmak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx?mid=3048 adresinde ilanlara erişim sağlayabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

İş arayan pek çok kişinin gözü İŞKUR'a döndü. Kurum'dan yayınlanan ilan ile 2 bin güvenlik görevlisi alınacak. Başvuru şartları şu şekilde açıklandı; Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak 18 yaşından büyük olmak 21 yaşından büyük olmak Kamu haklarından mahrum olmamak En az ilköğretim mezunu olmak Kamera sistemleri konusunda tecrübe sahibi olmak Görevine engel sağlık sorunu bulunmamak Askerlik ile ilişkisi bulunmamak Vardiyalı çalışmaya müsait olmak İletişim konusunda yetenekli olmak

Özel güvenlik görevlisi çalışma alanları,

iş olanakları Özel güvenlik görevlileri sitelerde, hastanelerde, konser, tiyatro gibi çeşitli etkinliklerde, okullarda, bankalarda ve daha çok sayıda yerde çalışma imkanı bulunmaktadır. Özel güvenlik görevlilerinin çalışma alanları oldukça fazla ve bu doğrultuda da ihtiyaç oldukça fazladır. Bunların dışında özel güvenlik görevlisi mesleği hakkında sıkça sorulan sorular bulunmaktadır. Bu sorulara ve yanıtlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sizlerin de meslek hakkında sorusu bulunuyorsa yorum bölümümüzden bu sorularınızı dile getirebilirsiniz.

Özel güvenlik görevlileri partiye üye olabilir mi?

Özel güvenlik görevlilerinin herhangi bir siyasi partiye üye olmalarına engel bir durum söz konusu değildir.

.Özel güvenlik görevlisi olma zorlukları nelerdir?

Özel güvenlik görevlileri gündüz çalışabildikleri gibi gece de çalışabilirler. Çalışma saatlerinin farklı olması başlı başına bir sorun haline gelebilir. Ayrıca soğuk, yağmur demeden görevlerini icra etmek zorundadırlar. Bu yüzden esnek çalışma saatlerine uyabilen, vardiyalı çalışabilen kişilerin güvenlik görevlisi olmak için başvuruda bulunmaları daha doğru olacaktır.

Özel güvenlik görevlileri polis olabilir mi?

Ülkemizdeki polis ihtiyacının hali hazırda oldukça fazla olduğu düşünülmekte ve bu doğrultuda her sene alımlar yapılmaktadır. Polis olmaya en uygun kişilerin özel güvenlik görevlileri olduğu ise sık sık dile getirilmektedir. Daha önceki yıllarda bu hususta da sıcak gelişmeler yaşanmıştı. Ancak özel güvenlik görevlilerinin polis olabilmeleri yani polisliğe geçebilmeleri için herhangi bir adım atılmadı. Yani mevcut durumda özel güvenlik görevlileri polisliğe geçemezler.

.İşçi İŞKUR Kaydı Nasıl Yapılır?

İş arıyor ancak ülke genelindeki milyonlarca işsiz gibi iş bulmakta zorlanıyorsanız, İŞKUR'a kaydolarak, mesleğinize ve eğitim durumunuza uygun işi kolayca bulabilirsiniz. İŞKUR kayıt işlemlerinizi İŞKUR bürolarına gitmeden yapmak istiyorsanız kurumun internet şubesini kullanabilirsiniz. Kayıt işlemleri için;

İŞKUR resmi web adresi "iskur.gov.tr" adresine giriş yapın.
Sitede bulunan üst menüde "İnternet Şubesi" seçeneğine tıklayın.
Açılan İŞKUR E-Şubesinde kayıt işleminize devam etmek için sol kısımda bulunan "İş Arayan" altındaki "Üye Ol" seçeneğine tıklayın.
İŞKUR iş arayan üyelik sayfasına girdiğinizde karşınızda çıkan "Üyelik Sözleşmesi" detaylarını dikkatlice okuyun ve daha sonra onay veriyorsanız altta bulunan "Onaylıyorum" seçeneğine tıklayın. Eğer onay vermiyorsanız "Onaylamıyorum" seçeneğine tıklayabilirsiniz(Üyelik sözleşmesini onaylamazsanız, kayıt işlemine devam edemezsiniz).
İŞKUR kayıt formu sayfasına ulaştıktan sonra ise;

T.C. kimlik numarası,
Ad ve Soyad,
Baba Adı,
Doğum tarihi,
Şeklindeki kimlik bilgilerinizi girin.
Bu bilgileri girdikten sonra sayfanın sol altında bulunan resimdeki güvenlik kodu sayılarını "Güvenlik Kontrolü" karşısındaki beyaz kutucuğa doğru ve eksiksiz şekilde girin. Güvenlik kontrolünü yaptıktan sonra altta bulunan uyarıyı okuyarak, üzerindeki kutucuğu işaretleyin ve "İleri" butonuna tıklayın.
Açılan kayıt formu devam sayfasında adres bilgilerini (Ülke, İl/İlçe, Açık Adres ve Posta Kodu) girin.
İletişim bilgilerinizi girin(Ev Telefonu, Cep Telefonu ve E-Posta Adresi).
İŞKUR giriş işlemlerinizde kullanacağınız size özel şifrenizi seçin ve şifrenizi "Şifrenizi tekrar girin" kısmına yeniden girin.
Güvenli İŞKUR girişi için yine kendinize özel "Güvenlik Sorusu" ve "Yanıtı" oluşturun.
Sayfadaki tüm bilgileri eksiksiz olarak girdikten sonra en alttaki "Üyeliğimi Oluştur ve Devam Et" seçeneğine tıklayın.
Bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girerek, tüm işlemleri tamamladıktan sonra İŞKUR kayıt işlemini tamamlamış olursunuz. Artık Türkiye genelindeki güncel İŞKUR ilanları takibi yapabilir ve dilediğiniz işe profilinizi meslek ve eğitim bilgilerinizle doldurarak, başvuruda bulunabilirsiniz.

.İşveren İŞKUR Kayıt Nasıl Yapılır?

Faaliyet gösterdiğiniz sektöre ilişkin deneyimli ve eğitimli işçi ya da işçiler arıyorsanız, İŞKUR'da kayıt oluşturarak, aradığınız niteliklerdeki işçiye kolay ve güvenli şekilde ulaşabilirsiniz. İşveren olarak İŞKUR kayıt işlemleri için yine İŞKUR İnternet Şubesini kullanabilirsiniz.

İŞKUR İnternet Şubesi sayfasında(esube.iskur.gov.tr) adresinde sağ kısımda bulunan "İşveren" altındaki "Üye Ol" seçeneğine tıklayın.
Açılan İŞKUR kayıt sayfasında bulunan "Genel Koşullar" maddelerini detaylıca okuduktan sonra onaylıyorsanız "Okudum, kabul ediyorum." Seçeneğine tıklayın. Onaylamıyorsanız "Okudum, kabul etmiyorum" seçeneğine tıklayın( Genel Koşulları onaylamazsanız kayıt işlemi sona erer).
Genel koşullara onay verdiyseniz, İŞKUR kayıt işlemine devam etmek için;

SGK numarası,
Vergi numarası,
Vergi kimlik numarası,
Ana faaliyet grubu,
Alt faaliyet grubu,
Yasal durumu,
Kuruluş tarihi,
Bilgilerini doğru olarak girmelisiniz. Bu bilgilerin ardından ise;

Adres bilgileri,
İletişim bilgileri,
Girilmelidir. Son olarak altta bulunan "İleri" butonuna tıklayarak, işveren İŞKUR online şubesi için giriş şifresini oluşturarak, kaydı tamamlayabilirsiniz.

.İŞKUR NEDİR?

İŞKUR, eski adı "İş ve İşçi Bulma Kurumu" olan iş ve işçi arayanların başvurduğu bir kurumdur. İşsizlik Maaşı, İŞKUR'u önemli bir kurum haline getirdi. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), iş ve işçi bulmaya aracılık eden önemli bir kamu kuruluşudur. Günümüze kadar çok sayıda kişiyi bir işe yerleştiren veya şirketlere personel temin eden İŞKUR, istihdama önemli katkılar sağlıyor. İşsizlik, Türkiye'nin ve dünyanın önemli bir sorunu. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre işsizlik yüzde 12 seviyesinde. Yani Türkiye genelinde 3 milyon 715 bin işsiz var. İşçi ile işvereni buluşturan İŞKUR, işsizlik oranları arttıkça daha da önemli bir konuma yerleşti. Ekonomik gelişmelere paralel olarak İŞKUR'un iş yükü azalıyor veya artıyor. İŞKUR, sadece iş ve işçi bulma fonksiyonu icra etmiyor. İstihdamın korunması ve geliştirilmesi gibi görevleri de bulunuyor..

 

 

 

.

 

Kaynak : Takvim
Alişan'dan Erdoğan tepkisi! 'Niye korktunuz ki bu yasadan?'
Aydın Çipas Cine Gıda 2 İşçi Alacak
Ordu Ünye SYDV Geçici 1 İşçi Alacak
Bakan Koca alarm veren 5 şehri açıkladı
Aydın Koçarlı Belediyesi 1 İşçi Alacak
Üç bakan patlama yerine gidiyor
Uludağ’da doğa katliamı! Tam bin 500 ağaca kıydılar
Antalya İnsan Kaynakları Geçici 10 İşçi Alacak
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Amasya Maden Turizm 17 İşçi Alacak
Engeli olana erken emeklilik
İzmir Mimas Belediyesi Geçici 1 İşçi Alacak
Genç Parti geri döndü! İşte Genç Parti'nin yeni başkanı
Elektrikte yeşil tarife uygulaması başlıyor
12 yıldır evlerini alamayan ailelerin derdine artık çare istiyoruz!
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Ordu Orbel Geçici 2 İşçi Alacak
TÜBİTAK 2 personel alacak
Mersin Tarsus İmar Geçici 8 İşçi Alacak
Aksaray Ağaçören Belediyesi 1 İşçi Alacak
Polisin kestiği virüs cezasını mahkeme bozdu
Klavye delikanlıları emniyette ağladı! İlk ifadelerinde bakın ne dediler
Astsubay emeklilik yaşı 60'a çıkıyor

Benzer Haberler