Anasayfa » Medya Haberleri » Yozgat'ın ilk kadın Müftü Yardımcısı görevine başladı

Yozgat'ın ilk kadın Müftü Yardımcısı görevine başladı

Yozgat'ın ilk kadın Müftü Yardımcısı görevine başladı

Kırşehir İl Müftülüğü Eğitim Uzmanı iken Yozgat İl Müftü Yardımcılığı görevine atanan Aybala Tuğba Yurtlu görevine başladı

Tarih :
Yozgat'ın ilk kadın Müftü Yardımcısı görevine başladı
Kırşehir İl Müftülüğü Eğitim Uzmanı iken Yozgat İl Müftü Yardımcılığı görevine atanan Aybala Tuğba Yurtlu görevine başladı.

İl Müftüsü Salih Sezik, Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi Ömer Uzuner, İl Müftü Yardımcıları Süleyman Eroğlu ve İsmail Karadavut, İl Müftü Yardımcılığı görevine yeni atanan Aybala Tuğba Yurtlu'yu makamında ziyaret etti.

İl Müftüsü Salih Sezik, ziyarette yaptığı konuşmada, "Yeni görevinizin hayırlı olmasını Rabbimizden niyaz ediyorum. Bayan İl Müftü Yardımcısının atanması bayanlara yönelik hizmet açısından Yozgat için iyi bir fırsat olduğunu belirten Müftü Sezik, bayan il müftü yardımcımızın göreve başlaması ile hanımlara yönelik olan Kur'an kurslarımızdaki öğrencilere, KYK ve Diyanet Yurdumuzda bulunan kız öğrencilerimize yönelik yapılan dini ve kültürel faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Cenab-ı Hak yeni göreve başlayan hocamıza güzel hizmetler yapmayı nasip eylesin" dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
KKTC belediye başkanlarından Barış Pınarı Harekatı'na destek
BTP Genel Başkanı Haydar Baş'a hapis cezası
Türkiye İhracat Kredi Bankası 1 İşçi Alacak
Devlet Bahçeli'nin yeni fotoğrafı paylaşıldı, işte dikkat çeken detay
Dizel skandalı patladı! Fiyatı rekor kırdı
Mardin'in sınır ilçelerinde eğitime 2 gün ara
TÜBİTAK 4 İşçi Alacak

Benzer Haberler