Anasayfa » Medya Haberleri » TESK: Özel bankalar devlet bankalarını örnek almalı

TESK: Özel bankalar devlet bankalarını örnek almalı

TESK: Özel bankalar devlet bankalarını örnek almalı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Özel bankalarda devlet bankalarını örnek alarak faiz indiriminde acele etmeliler" dedi

Tarih :
TESK: Özel bankalar devlet bankalarını örnek almalı
TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Özel bankalarda devlet bankalarını örnek alarak faiz indiriminde acele etmeliler" dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, T.C. Merkez Bankası faiz indirim kararı sonrası Ziraat Bankası ve Vakıflar Bankası'ndan sonra Halkbank'ın da kredi faiz oranlarında indirime gitmesinin sevindirici olduğunu belirtti.

"Piyasalara hareket gelir"

Merkez Bankası'nın geçen hafta politika faizinde 325 baz puan indirime gitmesinin ardından Ziraat Bankası ve VakıfBank'ın peşinden Halkbank'ın da kredi faizlerini düşürmesinin sevindirici olduğunu belirten Palandöken, "Ticari, ihtiyaç ve konut kredilerinde indirime giden banka bugünden itibaren kullandıracağı ticari kredilerin faiz oranlarını yıllık yüzde 13-15.5 aralığına indirmesi piyasalarda canlanmaya sebep olacaktır. Kamu bankalarının yaptığı indirimlere ek olarak özel bankalarımızda acele edip indirime giderseler piyasalar daha erken rahatlayacaktır" diye konuştu.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Enis Berberoğlu tahliye edildi
72 ve 75 doğumlulara 2022 yılından emeklilik hesabı
Çiftçilere 374 milyon lira destek ödemesi yapıldı
MEB kurumları, çocuk maskesi üretimi başlattı
1800 gün ile nasıl emekli olunur?
Prof. Azap: Ankara'da beklediğimiz azalmayı göremedik
İletişim Başkanlığı: Türkiye'de vaka ölüm oranı yüzde 2.76
Kredi paketi başvurularında tarih belli oldu!

Benzer Haberler