Emekliye 355 TL

Emekliye 355 TL

Emekliye 355 TL

Tarih :
Emekliye 355 TL

2000’den sonra emekli olan SSK ve Bağ-Kur’lular la kurum farkı nedeniyle maaşı düşük kalan memur emeklilerinin intibak umudu sürüyor.

Milyonlarca emeklinin gözü intibakta. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, 355 liraya varan zam yolunu açacak intibak düzenlemesi beklentisi taşıyor. Meslektaşına göre düşük maaş alan memur emeklileri de, kurum farkı kaynaklı farkın giderilmesini istiyor. 2000’den önce emekli olan 2 milyon kişiye yapılan intibak zammı, 2000 ve sonrasında emekli olanları da beklentiye sokmuştu. Bunun için yargı süreci başlatılmış; Anayasa Mahkemesi ise Meclis’i adres göstermişti. Emekliler, intibak için Meclis’in açılacağı 1 Ekim’i bekliyor. Eğer intibak çıkarsa, 5 milyon emeklinin maaşı değişecek.

HER AY İLAVE ÖDEME

Memur emeklilerinin intibak talebi ise Memur-Sen tarafından hükümete iletildi. Taleple aynı unvanlı kadro ya da görevden emekli olanlar arasındaki kurum farklılığı kaynaklı emekli maaşı farkının giderilmesi hedefleniyor. Düşük maaşı olanlara aradaki fark kadar ilave ödeme gerçekleştirilmesi isteniyor. Eğer bu talep hayata geçerse, aynı görevden emekli olmuş kişiler arasındaki kurum kaynaklı maaş farkı kapatılacak.

Kaynak:Güneş

Kaynak : SGK Rehberi
Kremlin, 'Türkiye ile çatışma' sorusunu yanıtladı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 175 İşçi Alacak
Erdoğan: Kobani'de sorun olmayacağa benziyor
'Belediyeler, 2019/2 KPSS yerleştirmelerine kadro bildirsin' yazısı
Otogaza 6 kuruş zam geldi
İkinci el araç alırken dikkat! Ekspertiz yaptırın
Mersin Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Bakan Varank açıkladı: 4 bin 500 TL burs verilecek

Benzer Haberler