Anasayfa » Medya Haberleri » İYİ Parti'den CHP'ye sert sert tepki! İttifak yalan oldu...

İYİ Parti'den CHP'ye sert sert tepki! İttifak yalan oldu...

İYİ Parti'den CHP'ye sert sert tepki! İttifak yalan oldu...

İYİ Parti Akhisar Teşkilatı, CHPli Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun iki parti arasındaki ittifak protokolüne uymadığını öne sürerek, belediye binası önünde eylem yaptı.

Tarih :
İYİ Parti'den CHP'ye sert sert tepki! İttifak yalan oldu...
iYİ Parti Manisa İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun, iki parti arasındaki protokole rağmen belediye kadrosunda İYİ Partililere yer vermediği belirtildi.

Dutlulu'ya tepki gösteren parti mensuplarının belediye önünde toplandığı bildirilen açıklamada, daha sonra üzerinde "Adalet" yazılı siyah çelengin belediye binasına bırakıldığı kaydedildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu, Dutlulu'nun iki parti arasındaki ittifak ruhuna aykırı davrandığını savundu.

Kındıroğlu, şunları kaydetti:

''Akhisar Belediyesine üçüncü belediye başkan yardımcısının da atanması haberi üzerine aylardır emek verdiğimiz ittifakın sarsıldığını ve verilen sözlerin de tutulmadığını görüyoruz. Bu aynı zamanda siyasi etik ve dürüstlüğe de sığmaz. Yaşamayı istemediğimiz bu gelişmeler ışığında ittifak ruhunu zedeleyen Akhisar Belediye Başkanı ve Akhisar CHP İlçe Örgütünü kınıyorum.''

Kaynak : Haber7
Bu hafta hangi yatırım aracı kazandırdı
Mersin Tarsus İmar Geçici 25 İşçi Alacak
Yozgat Boğazlıyan SYDV Geçici 5 İşçi Alacak
Dev firma 2800 işçi için TİS imzaladı!İşçiler iki gün tatil hakkıda eklendi..
Afyonkarahisar Şuhut SYDV 2 personel alacak
Cinnet geçirdi! Katliam yaptı...
AK Parti yargı paketi taslak metnini MHP'ye sundu
Bakanlık duyurdu: 29 mühendis alınacak

Benzer Haberler